E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: paga

Kërcënojnë veteranët: Për paga presim vetëm deri më 14 Nandor

Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK's, në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtun sot me Kryetarë të degëve, ka diskutue rreth mospagesave...

Po kërkoni punë? Në këtë vend paguejnë 200 mijë paund dhe...

Jetojmë në shekullin 21. Shtëpitë dhe arsimi janë ma të shtrejta se kurrë dhe puna ndjehet tepër e vështirë mu gjetë, deri tash, me...

Labi tregon se deri kur nuk e don pagën e deputetit

Deputeti ma i ri në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AKR, Labinot Tahiri, ka reague lidhun me peticionin e ngritun për mospagimin e...

Kjo ka me ju befasue: Sa pare morën nga shteti deputetët...

Edhe pse nuk janë ma deputetë, ata vazhdojnë të marrin pagë. Vetëm për muejt Maj dhe Qershor, nga buxheti i shtetit janë shpenzue mbi...

Haradinaj: Pagën minimale kemi me ba 200 euro

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka thanë sot në Ferizaj se nëse e merr udhëheqjen e Qeverisë...

Kelmendi në Qeveri, e ban nji hap të madh!

Zavendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka heqë dorë nga rroga e Qeverisë si zavendëskryeministër i Kosovës. Përveç rrogës, ai nuk ka me krijue...
ben-blushi-1

Blushi e ‘godet’ Ramen: Shqipnia me pagen minimale ma t’ulët n’Europë

Deputeti Ben Blushi, asht largue zyrtarisht nga Partia Socialiste (PS) ka shpalos sot nji nga pikat themelore të projektit të ri politik. Në nji postim...

Zbulohet çmendunia e PSG, ofertë dhe pagë ‘faraonike’ për Neymar

Neymar ka qenë shumë pranë kalimit te ekipi i Paris Saint-Germain, i cili ishte e gatshëm të bante çmenduninë financiare. Lajmi asht konfirmue nga menaxheri...

E papritun kjo deklaratë e Ibrahimovic

Sulmuesi i Manchester Unitedit ka befasue kur asht pyetë se çka po i mungon nga ish ekipi i tij, PSG. Normalisht futbollistët falënderojnë dhe kujtojnë...

Italiani Pelle e thenë nji rekord

Sulmuesi Graziano Pelle, u transferue te ekipi kinez Shandong Luneng, te e cila ka me i përfitue 16 milionë euro në sezon. Kjo e ban atë...