E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: pamvaresia

Qe kush vendos për njohjen e pamvarësisë së Kosovës nga Bosnja

Lideri i partisë ma të vjetër të boshnjakëve në Kosovë, Numan Balic, ka tregue gjasat dhe procedurat që Bosnja e Hercegovina ta njohë Kosovën...
Dodik

Deklarata për njohjen e Kosovës shkakton ‘tërmet’ te serbët në Bosnje

Deklaratat e përfaqësuesit të Presidencës në BeH, Bakir Izetbegovic, që Bosnja dhe Hercegovina duhet me e shyqrtue me njoft Republikën e Kosovës, ka nxitë...

Vllasi i ‘trondit’ serbët n’Beograd me këtë deklaratë për Pamvarësinë e...

Azem Vllasi në Beograd tha se Pamvarësia e Kosovës asht e pakthyeshme. Avokati Azem Vllasi deklaroi sot në Beograd, se Pamvarësia e Kosovës asht e...

Pacolli i reagon Ambasadorit rus në Beograd për deklaratën se Kosova...

Zavendëskryeministri, njiherit Ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i asht përgjigjë deklaratës së Ambasadorit rus në Beograd, Alexander Chepurin, i cili...

Mediat serbe: Vjen konfirmimi, Surinami tërheq njohjen e Kosovës

Mediat serbe po raportojnë se ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Dacic, mbramë ka zhvillue nji takim me ministrin e mbrendshëm të Surinamit, Mohammed...
Ramush Haradinaj

E vulos Haradinaj: Pamvarësia asht e pakthyeshme

Kryeministri Ramush Haradinaj përsëriti sot se kufini me Malin e Zi asht në Çakorr, ndërsa shtoi se Kosova tanima e ka nji Komision shtetnor...

Zv.Kryeministri Pacolli flet lidhun me lajmet për tërheqjen e njohjes nga...

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thanë se deri tash nuk kanë marrë asgja zyrtare nga përfaqësitë diplomatike lidhun me...

Ambasadori amerikan vjen me nji thirrje të fuqishme për njohjen e...

Ministria e Punëve të Jashtme e Qeverisë së Kosovës ende nuk ka marrë ndonji dokument zyrtar nga Republika e Surinamit, nëse ky vend e...

A asht ky dokumenti, me të cilin Surinami anulon njohjen e...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Dacic, gjatë konferencës “urgjente” ku ka folë për vendimin e autoriteteve të Surinamit për “tërheqjen e njohjes” së...

MPJ e Kosovës jep përgjigje për tërheqjen e njohjes nga shteti...

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Dacic ka deklarue sot se Serbia ka marrë vesh që shteti i Surinamit ka...