E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: parandalimi

Kanceri s’asht asnjihere smundja e pare, qe çka ndodh para asaj:...

Metoda kineze e nxjerrjes së gurëve të tamthit nga fshikëza e tamthit përmes zorrës së trashë asht e popullarizueme në Azi dhe besohet se...

Mos i leni pa i provue, këto janë ushqimet që parandalojnë...

Nëse keni probleme me pasqyrën e gjakut, atëherë mundeni me pastrue arteret e gjakut edhe në mënyrë natyrore. Këto ushqime kanë me ju përmisue gjendjen...

Janë tue ju ra flokët? Me këto ushqime i parandaloni

Çdo njeriu i biejn flokët çdo ditë, por nuk asht nevoja që të përhapni panik sapo shihni që ju kanë ra disa fije. Flokët...

Kanceri s’asht asnjiherë smundja e parë, para asaj, qe çka ndodh:...

Metoda kineze e nxjerrjes së gurëve të tamthit nga fshikëza e tamthit përmes zorrës së trashë asht e popullarizueme në Azi dhe besohet se...

Ky asht ilaçi ma i efektshëm natyral kundër ranies së flokëve

Për njerëzit që përjetojnë humbje të flokëve, asht çashtje e përditshme përdorimi i produkteve për rritjen ose kujdesin e tyne. Ju duhni me dijtë se kjo asht...

Spinaqi parandalon sulmet e zemrës, trunit dhe diabetin

Besohet se 80 për qind e amerikanëve kanë mungesë të magnezit, i cili asht mineral tejet i randësishëm dhe përgjegjës për mbi 300 funkcione...

Vaksinimi me kohë ka parandalue 10 milionë vdekje (video)

https://www.youtube.com/watch?v=ZzDlSyXASSY
video

Diskutohet parandalimi i ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë (video)

https://www.youtube.com/watch?v=yOt6aawRcxs Komuniteti ndërkombëtar e ka kuptue se vetëm bashkimi i forcave mundet me i luftue fenomenet negative: ekstremizmin dhe terrorizmin. Kështu ka thanë sot Ambasadori i...

Studimi: Konsumimi i këtyne ushqimeve e parandalon kancerin

Nji studim i fundit i kryem nga nji grup shkencëtarësh nga Universiteti Zhejiang në Kinë zbuluen se konsumimi i lulelaknës, patateve dhe kepëve i...

Parandalohet edhe nji sulm në Salzburg t’Austrisë

Policia austriake ka arrestue nji maroken në nji komunë të Salzburg'ut për të cilin dyshohet se ka planifikue sulme terroriste në prag të Kshellave...