E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: paret

Kim Kardashian

E pabesueshme: Qe sa pare ka fitue Kim Kardashian për nji...

Kim Kardashian ka fitue 10 milionë dollarë për vetëm nji ditë mbasi nxorri në shitje parfumin rreth botës. Sot në mëngjes “era” e Kim Kardashian...

Striptizetat tregojnë se qysh fitojnë pare ‘me grushta’… dhe ‘thejnë’ rrjetin...

Nji grup striptizetash kanë tregue se, tue punue si nji “balerinë egzotike” mundet me qenë nji karrierë shumë fitimprumëse. Valltaret seksi, emnat e të cilave...

Skandali i ri i Agim Bahtirit: Qeveria i dha pare për...

Për shkak të keqmenaxhimit me paranë publike dhe mosshlyemjen e obligimeve financiare, Agim Bahtirit edhe mjetet që Ministria e Financave i kishte alokue për...

Gazetari italian zbulon pasuninë marramendëse të Nanës Tereze

Nana Terezë ka pasë aq shumë pare në Bankën e Vatikanit, që pa paret e saj, banka nuk kishe mujt me punue, pretendon gazetari...

Qe sa kanë me u rritë pagat (kategoritë)

Kushdo që asht i punësuem në Administratën Shtetnore e që pagën mesatare e ka 449 euro, që nga Kallnori i vitit të ardhëm kane...
Fethullah Gülen

A kishte ofrue pare Turqia për ekstradimin e Gulen’it prej SHBA’ve?

Ambasada e Turqisë në Washington i cilësoi qesharake pretendimet simbas të cilave Turqia kishte ofrue disa milionë dollarë për SHBA'të në këmbim të ekstradimit...
Qeveria e Kosovës

Qe sa pare jau ndau sot Qeveria delegatëve të vitit 1990

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtun ka miratue propozim vendimin për kompensimin financiar për delegatët e legjislaturës së vitit 1990. Ministri i Punës dhe...

Parashikimi i Vucic’it: Serbëve kanë me ju ofrue kaq pare me...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, thotë se asht i qartë qëllimi i shqiptarëve dhe i nji pjese të faktorit ndërkombëtar që me dobësue pozitën...
Skenderbeu

Kjo asht shuma e pareve që fiton Skënderbeu nëse mposht Partizanin...

Përveçse nji ndeshje mjaft delikate, për shkak të historisë, takimi ndaj Partizanit të Beogradit që ka me u luejt mbramjen e sotme, përkthehet edhe...

Ky asht qyteti italian që ofron 2 mijë euro, nëse shpërnguleni...

Kryetari i qytetit të vogël, Candela, në Itali, Nicola Gatta, asht tue ju ofrue 2.000 euro personave, të cilët shpërngulen në këtë qytet përgjithmonë,...