E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Paris

Thaçi në Paris flet për marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Parisit, që po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të...

Presidenti Thaçi ka udhëtue për Francë, merr pjesë në konferencën e...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbas vizitës në Bullgari, ka udhëtue sot për në Francë, ku ka me qenë folës në konferencën...

Punimet e artistit shqiptar ekspozohen në monitorin gjigant n’Paris (foto)

Fotografitë e mrekullueshme të artisti shqiptar Adrian Limani, së fundmi janë ekspozue në Paris Fotografitë e artisti Limani, janë shfaq në nji monitor gjigant të nji...

Shokon ky restoran në Paris, me hangër aty duhet m’u deshë...

Parisi gjithnji asht njoft për konceptet unike që lidhen me lakuriqësinë në çdo lloj forme të saj dhe këtë e ka manifestue në forma...

Policia jep detajet rreth alarmit për bombë në Paris (foto)

Nji stacion i trenit në Paris ishte evakuue mbas alarmit për nji bombë. Autoritetet franceze kishin arritë deri te nji çantë e dyshimtë, e cila...

Parisi lshon alarmin për raketat e Koresë së Veriut

Raketat e Koresë së Veriut munden me mbërri në Europë, shumë përpara nga sa ka mujt me u parashikue. Alarmi vjen nga Ministri francez i...

Nga Parisi me ‘dashni’ – Rama në fotografi me Macron (foto)

Kryeministri shqiptar Edi Rama në kuadër të Global Positive Forum që organizohet në Paris ka marrë pjesë edhe në nji mbramje miqësore në Pallatin...

Sulm në Paris, nji kerr përplas 12 persona, ka edhe të...

12 persona të lënduem dhe nji fëmi i moshës tetë vjeçare ka vdekë si pasojë e nji kerri, i cili asht përplasë në nji...

Sulmues me thikë në Kullën Eiffel, evakuohet zona

Policia e Parisit ka arrestue nji sulmues me thikë që u përpoq të shkelte sigurinë rreth Kullës Eiffel, tue ba që monumenti të evakuohej. Kompania...

LIVE: Shihne paradën madhështore të Ditës së Bastijës në Francë (video)

Mbas nji darke në Kullën Eifel me Presidentin francez Emmanuel Macron,  Donald Trump asht bashkue me popullin francez për festimet madhështore që shënojnë Ditën...