E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: Paris

Policia jep detajet rreth alarmit për bombë në Paris (foto)

Nji stacion i trenit në Paris ishte evakuue mbas alarmit për nji bombë. Autoritetet franceze kishin arritë deri te nji çantë e dyshimtë, e cila...

Parisi lshon alarmin për raketat e Koresë së Veriut

Raketat e Koresë së Veriut munden me mbërri në Europë, shumë përpara nga sa ka mujt me u parashikue. Alarmi vjen nga Ministri francez i...

Nga Parisi me ‘dashni’ – Rama në fotografi me Macron (foto)

Kryeministri shqiptar Edi Rama në kuadër të Global Positive Forum që organizohet në Paris ka marrë pjesë edhe në nji mbramje miqësore në Pallatin...

Sulm në Paris, nji kerr përplas 12 persona, ka edhe të...

12 persona të lënduem dhe nji fëmi i moshës tetë vjeçare ka vdekë si pasojë e nji kerri, i cili asht përplasë në nji...

Sulmues me thikë në Kullën Eiffel, evakuohet zona

Policia e Parisit ka arrestue nji sulmues me thikë që u përpoq të shkelte sigurinë rreth Kullës Eiffel, tue ba që monumenti të evakuohej. Kompania...

LIVE: Shihne paradën madhështore të Ditës së Bastijës në Francë (video)

Mbas nji darke në Kullën Eifel me Presidentin francez Emmanuel Macron,  Donald Trump asht bashkue me popullin francez për festimet madhështore që shënojnë Ditën...

Trump mbrrinë në Paris për festën e 14 Korrikut

Presidenti Amerikan, Donald Trump mbërriti sot në Paris për me takue homologun, Emmanuel Macron dhe për me marrë pjesë në paradën tradicionale ushtarake franceze...

Sulm me bombë në nji restoran në Paris, ka të plagosun...

Dy persona pësuen djegie të randa dhe 10 të tjerë u plagosën mbas nji sulmi me bombë në nji restoran në periferi të Parisit. Ekipet...

Protesta në Paris, 4 policë të lënduem

Së paku katër policë janë plagosë në përleshjet që shpërthyen sot në Paris mes protestuesve dhe policisë, të cilët hodhën gaz lotsjellës ndaj demonstruesve,...

Autori i sulmit në Paris ishte në vëzhgim të Policisë (foto)

Sulmuesi i Parisit ishte i njoftun për shërbimet e sigurisë franceze për aktivitetet e tij radikale islamike, shkruen "BBC". Nji burim ka thanë se sulmuesi...