E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: partite politike

PZAP: Kjo asht shuma e denimeve për partitë politike

Kanë kalue pesë ditë nga dita e zgjedhjeve lokale, ndërsa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa kanë arritë mbi 200 ankesa që shumica...

Shkon në 88 mijë e 500 euro denimi i subjekteve politike...

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e 11 Qershorit vazhdon me shkelje të rregullave zgjedhore nga partitë politike. Deri tash, denimet ndaj subjekteve politike për shkelje të...

Ky mundet me qenë rezultati i zgjedhjeve të 11 Qershorit (foto)

Koalicioni PDK-AAK-NISMA ka me dalë fitues në zgjedhjet e 11 Qershorit tue fitue 42.8 përqind ose 46 ulëse në Kuvendin e Kosovës, ndërkohë që...

Partitë politike nënshkruejnë deklaratën, premtojnë transparencë financiare

Partitë politike kanë nënshkrue deklaratën për rritjen e transparencës financiare gjatë fushatës zgjedhore. Shpend Emini nga Instituti Demokracia në Zhvillim tha se edhe pse në...

Sot caktohen numrat e partive politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon sot tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës...

Delawie – partive politike: Kujdes…

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, thotë se partitë politike në prag të fushatës zgjedhore, duhen me pasë kujdes se çfarë njerëz përfshijnë në...

Këta janë kandidatët që po synojnë postin e Kryeministrit

Edhe pse ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare, subjektet politike në vend tashma kanë fillue me mendue për zgjedhje. Madje,...

Nis fushata, gati për zgjedhjet!

Dështimi i Demarkacionit, i Ushtrisë dhe i Asociacionit kanë ba që opozita kosovare me insistue në kërkimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në vend. Zyrtarisht këtë...

Zyra e BE’s ju kërkon partive politike në Kosovë me kallxue...

Shefja e Zyrës së BE’s Natalie Apostolova në nji takim me kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe shefat e grupeve parlamentare kanë folë për mënyrën e...