E Ejte, 27 Prill 2017

Tema: PDK

Zyrtari i LDK’s: Nëse prishet koalicioni, e kërkojmë shkarkimin e Thaçit...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova, i kontaktuem nga Gazeta Express, ka thanë se nëse prishet koalicioni të dy palët duhen me ju...

Osmani: Kur ju thojsha se PDK’ja nuk i respekton marrëveshjet, në...

Deputetja e LDK's, Vjosa Osmani, jau ka rikujtue krejt atyne që, simbas saj, po çuditen se pse PDK'ja nuk po e respekton marrëveshjen e koalicionit,...
video

Gashi: Partitë që kanë mbetë jashtë Kuvendit me ju bashkue LDK’s,...

Arben Gashi, deputet i LDK’s ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin  ne Televizionin Rrokum  ka fole gjere e gjate per temat aktuale ne vend...
video

Gashi: PDK po don zgjedhje tue synue poziten e Kryministrit mbas...

Arben Gashi i LDK's, sa i perket koalicionit, ka thane se nuk ka te baje me numra dhe nuk ka te  baje me kauza...
video

Gashi: LDK duhet me marrë guxim nëse PDK don zgjedhje, me...

Sa i perket prishjes se koalicionit, dhe stagnimit te koalicionit qeverise ka fole Arben Gashi, deputet i LDK's ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum. Ai...
video

Gashi: Kemi me kërkue dorëheqjen e Presidentit, sepse me prishjen e...

Arben Gashi, deputet i LDK's ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin  ne Televizionin Rrokum  ka thane se nese ka ardhe deri ne kete pike...

Deputeti i PDK’s: Qe kur mbahen zgjedhjet (foto)

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja, ka thanë se ende nuk e ka nënshkrue mocionin për rrximin e Qeverisë. Madje, ai thotë se...

Gazeta Metro: Koalicioni prishet këtë të Shtune, zgjedhjet me 4 Qershor

Koalicioni qeveritar PDK-LDK merr fund këtë fundjavë, kanë ba të ditun për Gazeta Metro, burime të afërta me dy partitë, të drejtueme nga kryeministri...

Gecaj: PDK herët ka nis me prezentue ‘Epokën e Veselit Kryeministër’

Bajram Gecaj, këshilltar i Kryeministrit të vendit ka thanë se opozita që nga dita e parë e Qeverisë “Mustafa” ka kërkue zgjedhje të parakohshme,...

Hoti: Po e presim PDK’n për Demarkacionin

Anëtari i Kryesisë së LDK's, Avdullah Hoti, ka thanë se po e presin vetëm edhe vendimin e PDK's që e përkrahë Demarkacionin për me...