E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: PDK

“PDK e LDK punuen për VV’n, tash kjo po punon për...

Drejtori i KDI, Ismet Kryeziu, në nji postim në Facebook ka thekse se për m’u rritë VV nuk ka pasë aspak nevojë punue, se...

Molliqaj tregon se Kurti donte koalicion me PDK’n!

Albin Kurti publikisht ka qenë kundërshtues shumë i madh i PDK's, mirëpo nuk e ka mohue koalicionin me të në takimet mbrenda partiake. Kështu ka...
Haki Abazi

Abazi: Ky asht skenari i SHIK’ut për skenën politike në Kosovë

Analisti politik, Haki Abazi, ka shkrue se ngritja e Vetëvendosjes në skenën politike dhe kthimi i LDK's ka kërcënue SHIK'un dhe egzistencën e tij...
Aleksander-Lumezi-e1485605475156-660x375

Vlla e moter Surroi ne lufte me vllaznit Lumezi?! Pse Lumezi...

A e ka fajin kredia qe s'ju dha nga banka NLB Veton Surroit, qe i ka hype n'qafe keshtu Aleksander Lumezit?! Kryeprokurori Aleksandër Lumezi, i...

AAK’s i bashkohet edhe PDK në Istog

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës kanë arritë koalicion në komunën e Istogut, para rivotimit që do të mbahet më...

Deputeti i PDK’s në Gjykatë: E kam pa Kurtin tue qitë...

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për qitjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK's, Bekim Haxhiu, i thirrun në cilësinë...

Mos na kërcënoni – Cilën parti po e ‘godet’ Supremja?

Partia Demokratike e Kosovës ka ba akuza për ndikim të gjyqtarëve ne vendimin e Gjykatës Supreme lidhun me ankesat për Prizrenin, tue përfolë edhe...

Kjo nuk pritej: Anëtari i PDK’s ‘godet’ Qeverinë Haradinaj

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arton Muhaxheri, përmes nji shkrimi në Facebook i ka quejt veprimet e kryeministrit Haradinaj, si lojna fminore, raporton...

Stavileci: Ky asht qëndrimi i PDK’s për Demarkacionin (video)

Blerand Stavileci, zadhanes i PDK's ne 'Dite mbas Dite ne Rrokum ka fole per shume tema aktuale, si zgjedhjet, PDK, ankesat ne Supreme, si...

S’dorëzohen LDK dhe PDK, dërgojnë 4 ankesa në Supreme

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë dërgue ankesa në Gjykatën Supremem për rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale. Këtë e ka konfirmue...