E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Peja

Mbledhja e dy Qeverive, nga Korça në Pejë

Mbas nënshkrimit të disa marrëveshjeve dhe memorandumeve Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama tha se janë të vendosun me fuqizue marrëdhanien mes dy vendeve si...
Aksidenti

Dy të ri vdesin në dy aksidente në Pejë

Në mbramjen e së Shtunës në qytetin e Pejës dy të ri kanë ndrrue jetë, në dy aksidente komunikacioni. Rreth orës 22:45 siç njofton policia...
Qeveria

E humbi komunën në raund të parë, por sapo u emnue...

Kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga rathët e AAK's për zgjedhjet e 22 Tetorit dhe kryetari i AAK's në Pejë, Fatmir Gashi,...

Familja Karic nga Peja përkujtohet në Koha Ditore (foto)

Në faqet e fundit të gazetave jemi mësue me lexue përkujtimet për të vdekunit kosovarë. Kjo gja ka ndodh edhe me disa serbë të vdekun...

S’ka ballotazh në Pejë, Gazmend Muhaxheri fiton garën (foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka procesue tashma 100 për qind të votave në komunën e Pejës. Ndonëse para disa orëve u tha se asht...

Peja tashma ka fillue me votue, s’ka ndonji vonesë

Qytetarët e Pejës tashma kanë nis votimet dhe nga qendrat e kësaj komune nuk asht raportue për ndonji vonesë. Në këtë komunë ku kanë të...

Muhaxheri: Kam me fitue bindshëm, pa ballotazh (video)

"Besoj ne nji fitore bindese pa ballotazh". Keto jane fjalet e kryetarit te Pejes, Gazmend Muhaxheri, në Rrokum Roll të Televizionit Rrokum, i cili asht...

Rrahje masive me karrige dhe tavolina gjatë nji demonstrate në Barcelonë...

Nji marsh paqësor në Barcelonë asht përshkallëzue në dhunë fizike mbasi palët e kundërta në debatin rreth pamvarësisë së Katalonisë filluen me gjuejt karrige...

Gashi: Kështu kemi m’i punësue 5 mijë persona (video)

Kandidati i AAK's per kryetar të Pejës, Fatmir Gashi, ka thane në Rrokum Roll të Televizionit Rrokum se, nji zonë industriale prej 11 hektarëve...

Muhaxheri: Peja ka me dalë para Prishtinës e Prizrenit për zhvillim...

I ftuem ne Rrokum Roll të Televizionit Rrokum, kandidati i LDK's per kryetar te Pejes, njiherit kryetar aktual i kesaj komune, Gazmend Muhaxheri, thote...