E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: pikat

Rrjedha të reja në VV: Qe çka i kërkojnë tash Pikat...

Mbas shpërthimit të skandalit në Lëvizjen Vetëvendosje, ku deputetja Aida Dërguti e kishte quejt "m.." Albin Kurtin, kanë vazhdue reagimet e panumërta. Përpos në rrjetet...

Nesër mbledhet Kuvendi, këto janë pikat e rendit të ditës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën e radhës këtë të Martë nga ora 10:00. Në këtë seancë do të bahet shqyrtimi i parë i...

Këto janë pikat që i përmban marrëveshja mes AKR’s dhe PAN’it...

Tashma asht nënshkrue marrëveshja mes partisë Aleanca Kosova e Re dhe koalicionit PAN. Arbresh.info ka sigurue ekskluzivisht marrëveshjen, ku Aleanca Kosova e Re (AKR) bahet...

Këto janë 9 pikat e VV’s për dialogun me Serbinë

Kandidati për Kryeministër nga Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka prezentue 9 pikat e partisë së tij në lidhje me procesin e dialogut në mes...

Abdixhiku prezenton pikat e LDK’s për luftën kundër korrupcionit

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka shpalos programin e kësaj partie për luftimin e korrupcionit. Abxhiku tue rendit disa pika për luftën...

Deputetët nuk votojnë pikat e mbetuna prej muejsh

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritë me votue asnji nga pikat e mbetuna nga seanca e kalueme, si pasojë e mosvotimit të atyne pikave,...

Kuvendi, seancë me pikat e mbetuna nga seancat e kalueme

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka me u mbledhë sot në nji seancë plenare, në të cilën ka me shqyrtue projektligje, si dhe pikat e mbetuna...

Vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës, këto janë pikat e rendit...

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon senacën plenare, me pikat e rendit të ditës të mbetuna nga seanca e kalueme. Këto janë pikat e rendit të...

Po vazhdon seanca e Kuvendit, ky asht rendi i ditës! (video)

Vetëm gjysa e deputetëve kanë marrë mundin që sot me qenë në seancë të Kuvendit të Kosovës, aty ku sot ka me u diskutue...

Këto janë pikat e rezolutës për heqjen e murit n’Mitovicë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Pal Lekaj, ka lexue para deputetëve në seancën e sotme, propozim rezolutën e kësaj...