E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: plagosja

Haziri kallxon kush e zhvendosi ‘Partizanin e Plagosun’ në Gjilan

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thanë se protesta e sotme simbolike tregon se gjilanasit e kanë përshëndet në tanësi zhvendosjen e...
policekosovo

Policia tregon si e plagosi hajnin e kerrit në Prishtinë (video)

Policia e Kosovës edhe sot ka dhanë detaje sa i përket vrasjes në tentativë dhe vjedhjes së randë që ka ndodhë në rrugën “Idriz...

Çka po ndodh në Prishtinë, Policia plagos sulmuesin

Policia e Kosovës ka dhanë detaje për rastin e sotëm të plagosjes në Dardani të Prishtinës. Komunikata e plotë e Policisë: Sot rreth orës 03:00,...

Kerri hyn mes turmës së njerëzve, disa të plagosun në Londër...

Policia e Londrës raporton për disa persona të plagosun mbasi nji kerr hyni mes nji turme njerëzish në zonën jashtë Muzeu në “Jug Kensington”. Raportimet...

Plagoset randë lideri i Al-Nusra

Udhëheqësi i Al-Nusra asht plagosë randë në nji sulm ajror të kryem nga Forcat Ajrore ruse, thuhet në nji deklaratë nga ministria e mbrojtjes...

900 të plagosun, Catalonia e ‘përgjakun’ i kërkon Spanjës me tërheqë...

Ma shumë se 2.2 milionë persona hodhën votat e tyne në të gjithë Catalonia'n në referendumin e së Diellës, me nji shumicë dërrmuese që...

Gjuejtje me armë, plagosen 2 persona në Prishtinë

Policia ka njoftue se sot rreth orës 17:30 dyshohet se asht gjuejt me armë zjarri me ç’rast janë lëndue dy persona. Ngjarja ka ndodh në...

Arrestohet personi i dyshuem për plagosjen në Vushtrri

Policia ka arrestue nji person lidhun me plagosjen që mbramë ka ndodhë në nji lokal të Vushtrrisë. Policia me këtë rast ka konfiskue nji pistoletë...

Shpërthimi në Velipojë, raportohet për 30 të plagosun (video)

30 persona deri tash raportohen të plagosun mbas nji shpërthimi në nji restoran në Velipojë, në Shqipni. Mediat atje raportojnë se nji bombolë gazi që...

Zjarr në nji lokal në Velipojë, 4 persona në gjendje të...

Nga zjarri i fuqishëm që ka ra në nji kompleks turistik në Velipojë mësohet se 4 persona janë në gjendje të randë dhe 20...