E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: Podujeve

Potera: Kemi me provue edhe njiherë në Podujevë (video)

"Pritjet kane qene ma te medha ne zgjedhjet e 22 Tetorit, por jam jashtezakonisht i kenaqun me vleresimet e qytetarëve". Keshtu ka thane në Rrokum...

Imami nga Podujeva: Albin Kurti ka ba gabim që u betue...

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nga qyteti i Podujevës përbeu librin e shejt “Kur'anin”, tue thanë se kanë me fitue këtë qytet me kandidatin...

Kandidati i VV’s për kryetar të Podujevës ia huq me këtë...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës po ju premton qytetarëve projekte, të cilat tashma veç egzistojnë. Ajet Potera po premton shërbime...

Veliu s’e ndigjon Mustafën, shihni posterin gjigant të tij në Podujevë...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, para do dite kishte paralajmërue kandidatët për kryetarë komunash nga kjo parti që mos të...

Gjendet nji mjet i pashpërthyem në komunën e Podujevës

Nji person nga katundi Lupq i Podujevës, ka njoftue policinë e Kosovës se ka vërejtë nji mjet të dyshuem të pashpërthyem. Njisitë policore kanë sigurue...
Aksidenti

Aksident i randë në Podujevë, nji i vdekun dhe tre të...

Nji aksident i randë trafiku ka ndodhë sot në mëngjes në katundin Sibofc të Podujevës. Mbas goditjes së dy kerreve, nji person ka humbë jetën,...

Akcion i policisë në Podujevë, kërkohen tre persona (video)

Policia e Kosovës në orët e vona ka ba nji akcion në rrugën "Zahir Pajaziti" të Podujevës. Dy patrulla të Policisë kanë ndalue krejt kerret...
Aksidenti

E shkeli kerri, vdes nji person në Podujevë

Sh.G ka mbetë i vdekun nga nji aksident në katundin Bajqinë të Podujevës. Sh.G asht shkelë nga nji kerr Audi Q7 me tabela të hueja,...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

Kryesia e AAK në Podujeve ka mbajte nji mbledhje gjatë të cilës ka shqyrtue listën e kandidatëve për asamble komunale dhe ka vendose që...

Mini-Tornado në Podujevë (video)

Në Podujevë asht regjistrue nji tornado. Në pamjet e dërgueme në Kallxo.com nga nji qytetar shihet se si mini-tornado shkakton dame në vendet ku kalon. https://youtu.be/mX5O3u6ZhRI