E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Policia

’15 vjeçari i zhdukun asht gjallë’ – policia jep informatat e...

Policia e Kosovës po vazhdon kërkimet për gjetjen e 15 vjeçarit Pal Hiseni, i cili nuk dihet se ku ndodhet që nga dita e...
arrestimi policia

Policia e Kosovës arreston 17 persona

17 persona janë arrestue nga Policia e Kosovës, përgjatë 24 orëve të fundit. Shtatë prej tyne janë dërgue në mbajtje, kurse dy të tjerë në...

Vetëdorëzohet në polici i dyshuemi për vrasjen e 17-vjeçarit në Prishtinë

Rreth orës 17:00 asht vetëdorëzue në polici i dyshuemi L.P për vrasjen e 17- vjeçarit Shkëlqim Pllana. 18- vjeçari dyshohet t’i ketë shkaktue plagë të...

Policia e Kosovës ka nji apel për të gjithë drejtuesit e...

Policia e Kosovës me qëllim të reduktimit të aksidenteve në trafikun rrugor apelon te të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti drejtuesit e automjeteve,...

20 policë u lënduen dje gjatë djegies së banesës në Prishtinë

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, asht ba e ditun se 20 policë kanë kërkue ndihmë mjekësore mbas djegies së banesës në...

Erdogan, vizitë historike në Greqi – Qe sa policë kanë me...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, fillon sot nji vizitë historike në Greqi, për me i përmirësue raportet mes dy vendeve fqije, marrëdhaniet e të...

Gjenerali Dikovic: Serbia po formon njisi speciale për këtë arsye

Rreziku ma i madh i sigurisë në Serbisë asht statusi i provincës jugore dhe pamvarësia e saj e shpallun njianshmënisht (referim ndaj Kosovës dhe...

Policia e Maqedonisë në kërkim të këtij deputeti

Deputeti Lupco Dimovski asht njani nga gjashtë personat që ende asht i pakapshëm për policinë e Maqedonisë dhe që dyshohet për dhunën në Kuvend...
vrasje1_809748200

Shqetësuese: Ky asht numri i vrasjeve në Kosovë për 18 vjet

Statistikat për vrasjet në Kosovë paraqesin shifra shqetësuese. Për 18 vjet në Kosovë, përkatësisht nga viti 1999 deri 2017 kanë ndodhë 1521 vrasje të motiveve...

Stërvitje në -25 gradë, kjo asht policia elitare kineze (foto)

Nji stërvitje e fortë sjell për pasojë djem të fortë. Ky asht sllogani i policisë kineze, i cili dikton edhe stërvitjet rutinë të forcave të...