E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: politikanet

Shteti i parë lundrues në botë: Ka me pshtue njerëzimin nga...

Shteti i parë lundrues në botë ka me qenë në Oqeanin Paqësor në ishullin e Tahitit në vitin 2020. Mjaft hotele, shtëpi, zyre, restorante, kane...

“Paradise Paper”, zbardhen emnat e udhëheqësve botnorë, të implikuem edhe njerëz...

Janë ma shumë se 120 politikanë dhe udhëheqës botnorë të përfshimë në skandalin e “Paradise Paper”. Në linkun më poshtë, rrjeti i gazetarëve investigativë ka...

Çka thanë politikanët, zyrtarët e familjarët për rastin e ‘Kumanovës’ (video)

Pjesëtarët e Grupit të 'Kumanovës' u dënuen me 746 vjet burg në nji proces të tensionuem gjyqësor në Shkup mbas përleshjeve të Majit të...

Spanja kërkon arrestimin e Puigdemont dhe 7 politikanëve të tjerë

Prokurorët spanjollë kanë kërkue që tetë anëtarë të shkarkuem të qeverisë rajonale të Katalonisë m'u burgosë për rolin e tyne në referendumin e pamvarësisë...

Arrestime në Francë, planifikohej vrasja e politikanëve

Dhetë persona janë arrestue në Francë nën dyshimin për planifikim të vrasjes së politikanëve. Policia antiterroriste arrestoi të dyshuemit e moshës ndërmjet 17 dhe 25-vjet,...

Zbulohen faktet, qe pse ky kerr ‘Audi’ asht i dashtun për...

Që Audi asht nji kerr shumë i mirë, kjo nuk ka dyshime, por janë zbulue edhe disa detaje se pse ky kerr asht i...

Ambasadori gjerman e ka nji porosi të preme për politikanët

Ambasadori i ri gjerman në Kosovë, Christian Heldt, me rastin e pritjes për shënimin e përvjetorit të 27 të Ditës së Bashkimit të Gjermanisë,...

Shihni politikanet ma joshëse, postet e randësishme dhe skandalet e tyne...

Emna të randësishme në politikë, por edhe të bukura. Femnat kanë avantazhet dhe disavantazhet kur futen në politikë apo vendimmarrje. Sidomos nëse ato janë atraktive. Nga...

Hoti i ‘godet’ politikanët që po e mbajnë peng vendin!

Kandidati për Kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, përmes nji shkrimi ka thanë se skena politike asht kaplue nga politikanë që kanë probleme personale...

Fajon politikanëve: Mos premtoni data për liberalizim të vizave

Eurodeputetja Tanja Fajon u kërkoi politikanëve të Kosovës me ndërmarrë veprime vendimtare nëse duen që qytetarët e tyre me gëzue udhëtimin pa viza në...