E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: Poloni

Amerika dërgon edhe nji kontingjent me tenka në Poloni

Nji dërgesë me pajisje ushtarake amerikane arriti sot në portin e Detit Baltik në Poloni, në kohën kur Rusia po pregaditet për ushtrime ushtarake...

LIVE: Shihne fjalimin e madh të Trump para mija njerëzve në...

Presidenti Amerikan Donald Trump po mban nji fjalim të bujshëm në Varshavë të Polonisë.   Ai po flet para nji turme të madhe njerëzisht të cilël...

BE n’alarm nga votë, vdes nji 5-vjeçar në Kroaci

BE në alarm nga votë e importueme nga Polonia, me salmonellë. Nji fëmi 5 vjeçar ka humb jetën në Kroaci, qinda njerëz janë helmue në...

Trump ndalet në Poloni para Samitit G-20 në Gjermani

Shtëpia e Bardhë ka njoftue se Presidenti i Shteteve të Bashkueme Donald Trump, ka me vizitue Poloninë, muajin e ardhshëm. Presidenti Trump ka me vizitue...

Në këtë vend, papunësia asht aq e ulët, sa…

Në Prill të këtij viti, numri i të papunëve në Poloni ra në 7,7 për qind nga 8,1 për qind e nji mueji ma...

Nji batalion i NATO’s vendoset në Poloni si përgjigje ndaj Rusisë

Komandanti ushtarak amerikan, Steven Gventer, thotë se nji batalion i udhëhequn nga Shtetet e Bashkueme, me më=a tepër se 1,100 ushtarë të NATO's, ka...

Kryeministrja polake ban aksident

Kryeministrja polake, Beata Szydlo, asht dërgue në spital mbasi asht lëndue nga nji aksident me kerr. Simbas zadhanësit të Qeverisë, Rafal Bochenek, “fatmirësisht asgja...

Çka thotë Rusia mbas zbarkimit të mija trupave e tankeve amerikane...

Mbasi mija ushtarë dhe tanke amerikane zbarkuen sot në Poloni, Rusia deklaroi se e ka vezhgue me kujdes arritjen e ma shumë se 300...

Mbas Gjermanisë, Amerika i zbarkon mija ushtarë e tanke edhe në...

Tanke dhe automjete të blindueme amerikane së bashku me ma shumë se 3000 ushtarë amerikanë kanë me zbarkue në Poloni ditën e sotme. Ato janë...

Kryeministri polak evakuohet nga parlamenti mbas ‘puçit’ të opozitës dhe protestave...

Ministri i Mbrendshëm polak ka akuzue dje opozitën se po tentojnë me organizue nji puç, ndërkohë që deputetët kanë nxanë sallën e kuvendit për të...