E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: Porsche

Aksidenti i tmerrshëm: Porsche përplaset me 300 km/h (foto)

Nji aksident i randë ka ndodhë gjatë ditës së djeshme në Gjermani, në autostradën nga Nurburgring drejt Dresden'it, shkruen Bild. Simbas gazetës gjermane, nji i...

‘Porsche’ s’ka vetëm super-kerre… tash edhe me super-jahte! (foto)

Porsche ka prezantue super-jahtin e parë të krijuem nga kjo kompani, i cili ngërthen në vete pishinë, dhomë të ngranies dhe deri në katër...

Kjo Porsche prodhohet me vetëm 1 mijë njisi, kjo asht arsyeja

Revista gjermane 'AutoBild' shkruen se modeli ma i fuqishëm i Porsche 911 GT2 RS ka m'u prodhue në vetëm nji mijë njisi, të cilat...
video

Kqyrni 7 gjeneratat e Porsche 911 (video)

  Kqyrni evoluimin e 7 gjeneratave te Porsche 911, prej vitit 1963.

Modeli i ri i Porsche Panamera, kerri që ju len pa...

Porsche Panamera i ri ndërthur dy karakteristika të kundërta më shumë se kurrë më parë: një makine të vërtetë sportive dhe komoditetin e një...

Porsche shpjegon arsyet pse vdiq Paul Walker në aksident (foto)

Kompania e automjeteve “Porsche” ka fitue gjyqin dhe ka shpjegue faktet pse vdiq aktori i njohun hollivudian Paul Walker në Nandor të 2013. Çika e aktorit...

Kjo Porsche e re mundet me u ble për ‘vetëm’ 15...

Në Kinë doket se e drejta e autorit nuk egziston dhe gjithçka mundet me u kopjue. E njajta gja ka ndodhë me modelin Macan nga...
video

Aksidenti i këtyne kerreve Porsche po habit botën

Aksidentet në pistë munden me qenë të tmerrshme, por edhe të çuditshme. Dy kerre Porsche u përplasën gjatë kupës Porsche Carrera në Francë. Por, njani nga kerret...
video

Lego Porsche – qe s’asht loje! Kqyreni!

Kompania e madhe e lodrave Lego, e ka krijue nji Porsche 911 GT3 RS prej kubeve qe nuk asht aspak naj - loder. I muer...

Çka vendosi gjykata amerikane për vdekjen e Paul Walker?

Simbas verdiktit të fundit të Gjykatës amerikane, kompania Porsche s’asht fajtore për vdekjen e aktorit Paul Walker. Grueja e aktorit të ndjerë e kishte akuzue...