E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: portieri

Stojkovic

Sonte Partizani Beograd-Skenderbeu, portieri serb ‘befason’ me këtë deklaratë

Portieri i Partizanit të Beogradit, Vladimir Stojkovic, ka dalë para mediave veç sa me ju ba apel tifozëve, veçanërisht grupimit të njoftun “Grobari”. Simbas portierit,...

Terror me armë dhe maska, portieri i njoftun grabitet si në...

Portieri i ekipit brazilian, Botafogo, Jefferson, ka përjetue momente tmerri mbasi disa persona të armatosun dhe me maska e kanë kërcënue tue ia vendosë...

Mos e huq: Kqyreni penalltinë ma të “trentë” najherë (video)

Kudo mundesh me i pritë surprizat, por në futboll ato priten gjithnji e ma shumë. Edhe pse njihet si sporti ma i bukur në botë,...

Ngjarje e randë për futbollin, portieri ndrron jetë në fushë mbas...

Nji ngjarje e randë ka ndodhë në futbollin e Indonezisë, ku portieri i nji ekipi futbolli ka humbë jetën në mënyrë tragjike. Simbas mediave, portieri...

Futbolli kosovar: Kqyreni çfarë golli jep portieri (video)

Portieri i Vllaznisë, Jasir Bajrami, e ka dhanë nji goll të jashtëzakonshëm nga 100 metra në Ligën e Parë të Kosovës. https://youtu.be/sMK-YE-ufGM
video

Ky asht golli ma qesharak dhe ma i çuditshëm në histori...

Në ligën e dytë të futbollit algjerian asht shenue nji nga gollat ma qesharakë dhe ma të çuditshëm në historinë e futbollit. Krejt kjo, për fajin...
video

Portieri që hangër pite kundër Arsenalit e merr nji lajm shokant...

Mbasi u shëndrrue në senzacion në internet, Wayne Shaw e ka marrë nji lajm shokant. Ekipi i Sutton ka vendosë me e përjashtue portierin, i cili u ba...

Portieri i Chelsea ndalet nga policia, arsyen s’mundeni me besue

Thibaut Courtois, portieri i Chelseas, asht ndale nga policia. Por, arsyeja e ndaljes ka me ju ba me keshë. Ndalimi i Thibaut Courtois nga policia ka ba...

Kqyreni çka i ban Besart Berisha – portierit serb (video)

Besart Berisha jo vetëm që asht ma i forti në futboll në Australi, por sot ka kallxue se din me qenë i fortë edhe në tjera...

Ndeshja ndërprehet nga mjegulla, por portieri nuk e kuptoi dhe ndejti...

Siç asht traditë në futbollin anglez, për Kshnella, ekipet dalin në fushë dhe për futbollistët nuk ka festa. Por, 25 Dhetori 1937 ka me u mbajt mend...