E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: portugalia

Kupa e Konfederateve: Kjo super ndeshje luhet sot

Ka nise dje Kupa e Konfederatave ne futboll. Rusia e ka mposhte Zelanden e Re me rezultat 2:0 ne ndeshjen hapese, shkruen Rrokum.TV Ndersa, sot ne...
video

Kjo asht kanga fituese n’Eurovision (video)

Portugalia e ka fitue vendin e pare ne Festivalin e Kanges, Eurovision. Kanga 'Amar Pelos Dois' e Salvador Sobral arriti me mbledhe pike ma se...

Kjo çka po alarmojnë shkencëtarët për Europën ka me ju ‘shokue’

Asht vetëm çashtje kohe para se nji valë gjigande uji ka me i shkatërrue brigjet e Spanjës dhe Portugalisë, kanë paralajmërue shkencëtarët. Në nji dokument...
video

Babadimni misterioz viziton kampionat, befasohen kur e zbulojnë kush asht (video)

Federata e Futbollit në Portugali po finalizon nji vit historik që prej themelimit të saj. 2016 solli titullin e kampionit të Europës me triumfin...

A ka me u përsëritë finalja e Euro 2016?

“Euro 2016” ka kalue pa asnji brengë në lidhje me ndeshje të kurdisuna ose baste të pazakonshme, tue përjashtue mundësinë e përsëritjes së finales...

Quarezma kallxon çka ka me i ba medaljes së artë

Ricardo Quaresma mundet me i dhurue vetes nji bonus të majmë në fund të këtij Europiani. Sulmuesi kampion Europe ende pa e marrë veten nga...

Basti që ka tranue botën, 1.2 milion euro nga golli i...

Nji britanik nga Birminghami, kishte luejtë në nji qendër bastesh që Eder kishte me shenue në finalen e Kampionatit Europian mes Portugalisë dhe Francës. Personi në...

Vokrri ban selfie me kampionët

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe sekretari Eroll Salihu kanë qenë shumë pranë podiumit ku Portugalia ngriti trofeun e Kampionatit...

Henry me deklarata të randa për Portugalinë, por qe çka thotë...

Ish-sulmuesi i Francës, Thierry Henry nuk po mundet me kalue dështimin në finale ndaj Portugalisë mbi të cilën ka shfrye me kritika. Henry nuk la pa përmendë...
video

Kqyreni çka i ban Ronaldo referit mbas ndeshjes

“Ylli’ i Portugalisë Cristiano Ronaldo asht nji kampion i vërtetë mbasi këtë e kallxoi edhe gjatë ditës së djeshme me sjelljen miqësore ndaj referit...