E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: prekaz

Në Prekaz sot mbahet manifestimi “Dita e Diasporës”

Sot në kompleksin memorial, “Adem Jashari”, në Prekaz, nën patronazhin e Ministrisë së Diasporës, mbahet manifestimi “Dita e Diasporës". Manifestimi fillon në orën 19:00, me...

Veseli ban homazhe në Prekaz

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në ditën e çlirimit të Skenderajt ka ba homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz. Veseli,...

Hoti në Prekaz: Kauzën e Adem Jasharit ka me ba realitet

Kandidati për Kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, gjatë nji vizite që ka zhvillue në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, ka thanë të Hanën...

Me ‘Natën e Zjarreve’ përmbyllet manifestimi ‘Epopeja e UÇK’s’

Me manifestimin “Nata e Zjarreve”, i cil mbahet sot në Prekaz, përfundon manifestimi treditor tradicional “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, i cili mbahet...

Veseli, nderime në Prekaz: Ende kemi shumë për me ba në...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, me rastin e Ditës së Flamurit, ditëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari dhe daljes së...

Nderime të nalta po bahen në Prekaz për Festat e Nandorit

Vendlindja e komandantit legjendar të UÇK's Adem Jashari sot ishte ba vend i vizitorëve të shumtë nga të katër anët e vendit. Prekazi legjendar vizitohet...

Kqyrini live homazhet në Prekaz (video)

Disa qytetarë kanë fillue vizitën në Kompleksin Memorial në Prekaz, ku po bajnë homazhe para varrit të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së...
video

Tahir Meha tregoi se shqiptarët nuk nënshtrohen

Me rastin e 35 vjetorit të ranies së Tahir Mehës, Presidenti i Republikës dhe kryetari i Kuvendit, banë homazhe pranë varrit të tij në...
video

Presidentja, Kryeministri dhe Kryetari i Kuvendit në Prekaz

Mbasi që dje ishin të angazhuem me Epopenë e UCK’s, në Kazermën Adem Jashari në Prishtinë, sot Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga bashkë me...