E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: presidenti thaçi

Presidenti Thaçi takoi kryeministrin Trudeau, konfirmohet vazhdimi i përkrahjes nga Kanada...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takue Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau, në vazhdim të ditës së parë të vizitës zyrtare në...
Hashim Thaçi

Kryeministri kanadez nuk e pret Presidentin Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka me ba nji paraqitje publike të Mërkurën në nji forum jo të zakonshëm për nji kryetar shteti, gjatë...

Presidenti Thaçi udhëton për në kryeqytetin kanadez, Otava

Presidenti, Hashim Thaçi, mbas qëndrimit të tij në Halifax, ku mori pjesë në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë, ka udhëtue sot për në kryeqytetin kanadez,...

Derisa Kosova po voton, çka po ban Presidenti Thaçi?!

Derisa në Kosovë po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale, Presidenti i Kosovës po qendron në Kanada. Thaçi atje po zhvillon disa takime me...

Kqyreni qysh e kanë pritë Presidentin Thaçi kosovarët në Kanada (foto)

Në nji pritje të organizueme nga komuniteti atje, presidenti Thaçi ka thanë se ndjehet mirë kur sheh sesi komuniteti kosovar në Kanada asht mirëpritë...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi nuk ka me votue për asnjanin kandidat në Prishtinë,...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nuk ka me shfrytëzue obligimin e tij qytetar. Thaçi edhe ma tej vazhdon të qëndrojë në Kanada, dhe për këtë...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi: Falë KFOR’it, FSK asht forcë profesionale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tha sot se komandanti në largim i KFOR'it, Giovani Fungo, asht mik i dëshmuem i Kosovës dhe rajonit. “Sot me...
lista serbe

Lista Serbe ngrin raportet me presidentin Hashim Thaçi, qe letra e...

Lista Srpska ka shprehë shqetësime për qasjen e presidentit të Republikës, Hashim Thaçi, ndaj komunitetit të tyne. Nëpërmjet nji letre, të cilën “Indeksonline” e ka...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi sot merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre...

Sot pritet që tre pjesëtarë të komunitetit serb të gradohen në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e gradimit të...

A u pajtue Presidenti Thaçi me Ambasadorin Britanik?

Hashim Thaçi duket se ka tejkalue idhnimin që kishte në Ambasadorin britanik, Ruairi O’Connell, i cili ishte largue nga nji konferencë kur Presidenti kishte...