E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: presidenti

Dështon Merkel, tash Presidenti po mundohet me zgjidhë krizën

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, do të takojë sot udhëheqësit e Partisë Demokratët e Lirë dhe asaj të Gjelbër, në përpjekje për me i...

Kryesia të Hanën shqyrton ligjin për Presidentin dhe atë për Prishtinën

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të Hanën ka me mbajtë mbledhje me kryetarët e grupeve parlamentare, ku ndër të tjera ka me shqyrtue për...

Çollaku për AFP: Thaçi, Presidenti ma proeuropian në Rajon

Agjencia Franceze e Lajmeve AFP ka shkrue lidhun me ashpërsimin e gjuhës së liderëve kosovarë kundër Bashkimit Europian. Me këtë rast, AFP shkruen se Presidenti...

Presidenti i Komisionit të Venecias ‘godet’ fort Shqipninë për korrupcionin

Presidenti i Komisionit të Venecias Gianni Buquicchio mbas vizitës së tij në Tiranë tha se korrupcioni në Shqipni ka arritë nivele alarmante. “Korrupcioni asht nji...

Operohet ish-Presidenti Fatmir Sejdiu

Ish-Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, gjatë ditës së djeshme ka pasë nji ndërhymje kirurgjike në zemër. Gazeta Express merr vesh se Sejdiut, të...

Pamvarësia e Katalonisë, çashtje ditësh

Katalonia ka me deklarue pamvarësinë nga Spanja mbrenda pak ditësh. Kështu ka thanë lideri i rajonit autonom për BBC, transmeton Rrokum.TV Në intervistën e tij të...

Presidenti gjerman pret në radhë për me votue

Sot në Gjermani po zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Mbi 60 milionë gjermanë kanë të drejtë vote, dhe që nga mëngjesi po e ushtrojnë këtë të drejtë. Të...

Thaçi takoi Kryeministrin e Maltës, kjo asht ajo çka diskutuen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u takue sot edhe me Kryeministrin e Maltës, Joseph Muscat, në kuadër të takimeve në margjinat e seancës së...
behgjet pacolli - rrokum

Pacolli – Presidenti i ardhshëm i Kosovës?!

Aleanca Kosova e Re ka zyrtarizue marrëveshjen qeverisëse me koalicionin PAN. Behgjet Pacolli, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kanë nënshkrue marrëveshjen simbas të...
Hashim Thaçi

A ka rol Presidenti në tejkalimin e ngërçit politik!

Ngërçi politik, i cili ka bllokue përfundimin e procesit për konstituimin e Kuvendit të Kosovës, duhet të zgjidhet nga vet deputetët, por prezenca e...