E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: presidenti

Thaçi takoi Kryeministrin e Maltës, kjo asht ajo çka diskutuen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u takue sot edhe me Kryeministrin e Maltës, Joseph Muscat, në kuadër të takimeve në margjinat e seancës së...
behgjet pacolli - rrokum

Pacolli – Presidenti i ardhshëm i Kosovës?!

Aleanca Kosova e Re ka zyrtarizue marrëveshjen qeverisëse me koalicionin PAN. Behgjet Pacolli, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kanë nënshkrue marrëveshjen simbas të...

A ka rol Presidenti në tejkalimin e ngërçit politik!

Ngërçi politik, i cili ka bllokue përfundimin e procesit për konstituimin e Kuvendit të Kosovës, duhet të zgjidhet nga vet deputetët, por prezenca e...

KDI: Presidenti me rol ma aktiv për Kuvendin

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) përmes nji komunikate për media kërkon nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi me pasë rol ma aktiv dhe me...

Presidenti shpall të Martën ditë zie në Kosovë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpall të Martën, 22 Gusht 2017, ditë zie në Kosovë, në nderim të ish Kryeministrit të...

Mali i Zi ia konfiskon pronat prej miliona eurosh, ish-Presidentit të...

Gjykata e Naltë në Podgoricë ka konfiskue pronat e ish-Presidentit të Serbisë e Malit të Zi dhe të familjes së tij, deri sa të...

Zyrtare: Presidenti e thërret seancën konstituive me ketë datë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thirr mbledhjen e parë të legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës më 3...

Lista Serbe e jep lajmin lidhun me takimin e Presidentit

Lista Serbe nuk ka me shkue në konsultimet e nesërme të thirruna nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi për caktimin e datës së seancës...

A kanë me shkue të Thaçi LDK e LVV!

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë kallxu nëse do të shkojnë në takimin e thirrun nga Presidenti i vendit me...