E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: Presidentja

Presidentja e Maltës zotohet për mbështetjen e madhe të Kosovës

Zavendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë vizitës së tij zyrtare në Maltë, u prit në nji...

Presidentja kroate e uron kështu fitoren e ‘Stuhisë’

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovic ka përgëzue sot me rastin e Ditës së Fitores gjithë shtetasit kroatë në vend dhe diasporë, tue theksue se 5...

Fituen miliarda së bashku, mikja e Presidentes denohet me burg për...

Choi Soon Sil, e përfshime në skandalin e korrupcionit që rrxoi ish-Presidenten e Koresë së Jugut, Park Geun Hye, u burgos sot për tre...

Arrestohet ish presidentja e Koresë së Jugut

Asht arrestue ish presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hye, e cila akuzohet për ryshfet, grabitje dhe abuzim të pushtetit. Presidentja e parë femën e Koresë...

Presidentja zvicrane uron Kosovën për Ditën e Pamvarësisë

Presidentja e Konfederatës zvicrane, Doris Leuthard, i ka dërgue nji letër urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, me rastin e Ditës së...

Keni me u befasue çka thotë Presidentja e Lituanisë për forcat...

Presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite, ka thanë sot se numri i madh i forcave të NATO's që janë tue u vendos në shtetet baltike,...

Presidentja kroate e dekoron me medaljen e meritave ambasadoren e Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në Kroaci, Shkëndije Geci Sherifi asht dekorue me medaljen e meritave nga Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic. Në nji ceremoni zyrtare në Presidencën...

Mbas ‘super protestave’, parlamenti në Korenë e Jugut voton për me...

Ligjvanësit e Koresë së Jugut mbas nji skandali të papamë korrupcioni, kanë fillue votimin në nji lëvizje fajësimi për me largue nga detyra Presidenten...

Kore e Jugut, miliona protestues kundër Presidentes (foto)

Korea e Jugut asht ngritë e tana në kambë për me protestue kundër Presidentes aktuale Park Geun-hye. Mbi 2 milionë persona kanë dalë në rrugët...
atifetjaaaa

Jahjaga për HufftingPost: Me postin e presidentes theva tabutë për femnën...

Ish-presidentja e parë grue në Republikën e Kosovës ka ba nji shkrim rreth vendimmarrjes së grues në Kosovë, që e botoi në të perditshmen...