E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: prezentimi

Punimet e artistit shqiptar ekspozohen në monitorin gjigant n’Paris (foto)

Fotografitë e mrekullueshme të artisti shqiptar Adrian Limani, së fundmi janë ekspozue në Paris Fotografitë e artisti Limani, janë shfaq në nji monitor gjigant të nji...

Rama prezenton 12 prefektët e ri, krejt ushtarakë rezervë (video)

Kryeministri Edi Rama ka prezentue sot 12 prefektet e ri. “Jemi në nji fazë të re të procesit të qeverisjes mbas nji sërë reformash rrajësore,...

Serbia prezenton forcën ushtarake për çlirimin e Beogradit (foto)

Shteti i Serbisë e ka shfrytëzue ditën e çlirimit të Beogradit, me paraqitë forcën ushtarake. Ushtria serbe paraqiti pajisjet e saj ushtarake me aftësi operacionale,...

Rita në ‘takimin e parë’: Unë jam kosovare (video)

Kangëtarja kosovare me famë botnore, Rita Ora, sivjet ka me qenë prezentuese e ceremonisë MTV EMA, e cila ka m'u mbajt në Londër më...

Ramush Haradinaj zgjedhet me 61 vota Kryeminister i Kosoves

Me 61 vota per, 1 kunder, dhe asnji apstenim, Kuvendi i Republikes se Kosoves e voton Qeverine me ne krye Ramush Haradinaj. Ky asht kabineti...

Ramush Haradinaj e merr fjalën para deputetëve, prezenton kabinetin qeveritar (video)

I nominuemi per Kryeminister, Ramush Haradinaj po flet para deputeteve, i cili nder te tjera ka thane se kjo Qeveri  trashegon situate te rande...

LDK prezenton kandidatët për kryetar të Prishtinës dhe Prizrenit

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka me ba prezentimin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi dhe atij për Prizren, Hatim...

AAK prezenton sot 6 kandidat për kryetar të komunave

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës ka me mbajtë sot nji konferencë për media,  ku  lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj ka me ba prezentimin...

Ma në fund Adelina Ismaili na prezenton me djalin (foto)

Adelina Ismaili asht ndër kangëtaret e cila asht kallxue shumë hermetike sa i përket jetës së saj private. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Val Krasniqi,...

A i keni pa binjakët, i prezenton vetë Byonce (foto)

Diva e muzikës pop Byonce njisoj siç bani me lajmin e shtatzanisë, ka vendos me pozue persëri me binjakët e saj, tue na i...