E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Prishtina

E zbulon Pacolli, kjo do të jetë pozita e tij në...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti asht pajtue që Nënkryetar i kryeqytetit me qenë, Selim Pacolli. Simbas tij, do t'ishte e drejtë dhe legjitime, sepse ai...

Shpendi i ndez dritat festive, shihni qysh duket tash kryeqyteti (foto)

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sonte i ka ndez dritat dekorative të festave të fund-vitit në Sheshin e Prishtinës. Ahmeti, i cili mbante nji djalë...

KQZ certifikon rezultatet për kryetarë komune në Prishtinë dhe 4 komuna...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikue rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetar të Komunave në Prishtinë, Prizren, Klinë, Rahovec dhe...

20 policë u lënduen dje gjatë djegies së banesës në Prishtinë

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, asht ba e ditun se 20 policë kanë kërkue ndihmë mjekësore mbas djegies së banesës në...

Digjet banesa në Prishtinë, banorët mbrenda (video)

Banorët janë pa në dritare të ndërtesës tue kërkue ndihmë ndërsa ende nuk raportohet për viktima. Në vendin e ngjarjes tash ka dalë edhe autoambulanca...

Supremja merr vendim për ankesat e Prishtinës dhe Rahovecit

Gjykata Supreme ka vendos sot për dy ankesat e fundit të subjekteve politike, të paraqituna kundër vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa...

Ylli Hoxha nga VV e merr nji vendim personal në Prishtinë...

Ylli Hoxha ka dhanë dorëheqje nga pozita e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, tue e lanë të paqartë nëse po dorëhiqet edhe nga...
Zgjedhjet

Qe n’sa ora priten me u publikue vendimet e PZAP për...

Sot pritet të bahen publike vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për komunën e Prishtinës, Prizrenit, Klinës, Istogut, Rahovecit, Kamenicës dhe Shtimes,...

Vjen lajmi, LDK dorëzon ankesë në PZAP për Prishtinën

Lidhja Demokratike e Kosovës ka paraqit ankesë në PZAP për Prishtinën. Burime të Indeksonline bajnë të ditun se pak para mbylljes së afatit për ankesa...

Shpërthim në nji banesë në Prishtinë, lëndohen dy femna (video)

Nji shpërthim ka ndodh n'orët e mbramjes në nji banesë në lagjen “Dardani” në Prishtinë. Si pasoj e zjarrit lëndime kanë marrë dy femna. Flora Ahmeti...