E diel, 21 Janar 2018

Tema: pritja

Limaj e pret O’Connell, kjo ishte tema e diskutimit

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka prit sot në takim Ambasadorin e Mbretnisë së Bashkueme, Ruari O'Connell. Në këtë takim asht diskutue edhe...

Kaos në pritjen e Vitit të Ri për shkak të fishekzjarrëve...

Dy persona janë lëndue gjatë pritjes së Vitit të Ri kur nji pllazh në Australi u përfshi nga flakët mbasi që nji anije që...

Qysh e priti bota vitin 2018, mos i huqni këto pamje...

Si gjithmonë ardhja e nji viti të ri pritet me spektakël fishekzjarrësh në krejt botën. Nuk kishte si të mungonte kjo gja edhe kësaj here...

Befasohet Kurti, askush nga grupi i Molliqajt s’e priti sot në...

Mbas lirimit nga paraburgimi, deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti e Donika Kadaj-Bujupi kanë shkue në zyrat e Vetëvendosjes për m'u takue me anëtarët dhe...

Bahuni gati, në këtë kohë pritet me ra borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka ba të ditun se java e fundit e këtij viti do të shoqnohet me mot relativisht të butë me...

Haradinaj: Vetëm kështu Kosova mundet m’u ba storie suksesi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot, në pritjen e organizueme për fundvit për politikën kosovare, përfaqësuesit e naltë të institucioneve të vendit dhe ambasadorët...

S’ban pa e pa, shihni qysh e la sot Haradinaj me...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot ja dorëzoi Presidentit Thaçi raportin për 100 ditët e tij të punës si Kryeministër i Kosovës. Haradinaj teksa po...

Kjo asht ajo çka pret tash Gani Dreshaj për Istogun!

Kandidati nga Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës (AAK), për kryetar të Komunës së Istogut Gani Dreshaj, beson se edhe njiherë do të shkojë në...

Pacolli i ban bashkë korin diplomatik dhe liderët e institucioneve (foto)

Me rastin e festave të fundvitit, Zavendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, organizoi nji pritje për Korin Diplomatik të akredituem në...

Limaj pret konstruktivitet nga opozita në temat nacionale

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka prit sot në takim ambasadorin e Mbretnisë së Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad. Në këtë takim, Zavendëskryeministri Limaj,...