E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: problemi

Ministri malazez: Demarkacioni, problem i mbrendshëm i Kosovës

Edhe pse ka ma shumë se dy vjet që Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi asht nënshkrue, Kosova ende nuk e ka ratifikue...

Çka i ndodhi sot Erdogan’it në xhami?

Kryetari i Turqisë, Recepp Tayyip Erdogan, ka thanë se asht ma mirë mbasi që iu përkeqësue gjendja shëndetësore për disa çaste gjatë faljes së...

Ky asht problemi, me të cilin po përballen prokuroritë themelore (video)

https://www.youtube.com/watch?v=Ino7RJWL57c

Ky asht problemi nëse Iphone juej shkymet me 50% bateri

Problemi i baterisë së iPhone 6 dhe iPhone 6s nuk asht nji difekt nga fabrika, por nji problem i mbushësve jo origjinalë. Mbushësit e palëve të treta realizohen...

Korrupcioni, problemi i dytë ma madhor në Kosovë

Programi i Kombeve të Bashkueme për Zhvillim (UNDP) përmes projektit përkrahje përpjekjeve kundër korrupcionit në Kosovë, ka me lansue botimin special të pulsit publik për...

Mungesa e parkingjeve vazhdon me qenë problem për Prishtinën

Në Prill të këtij viti, nënkryetari i Prishtinës Dardan Sejdiu, kishte premtue se gjatë verës ka me u zgjidhë problemi i parkingjeve në kryeqytet. Por,...

Qysh me flejt për nji minutë!

Njerëzit që marrin pjesë në klasa meditimesh mësojnë nji metodë që ka me ju zgjidhë problemin e gjumit. Kjo metodë zgjidh problemin tuej, por edhe...

Zbulohet çka e shkakton migrenën

Nji studim i ri ka zbulue se migrena shkaktohet kryesisht nga problemet që lidhen me furnizimin e sistemit trupor me gjak. Të dhanat janë...