E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: programi

Kodra: Libreza e PDK’s asht i vetmi dokument me hy në...

Basri Kodra, kandidat ne ballotazh i Vetevendosjes, per Kaçanikun, ka thane se fryma e fitores ndihet kudo, dhe ne kete rast edhe ne kete...

Ilazi: Kaçaniku nji komunë e varfën me kërkesa të mëdhaja (video)

Besim Ilazi, kryetar i Kaçanikut, dhe kandidat i PDK's i cilia ka m'u perballe ne ballotazhin e 19 Nandorit, ka thane se asht i...

Qeveria nesër miraton programin 2017-2021

Nesër mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës ku pritet me u debatue dhe miratue programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Mbas miratimit, ky...

E përdorni telefonin n’kerr? Ky asht programi i ri për shoferat

Shkencëtarët e Universitetit të Waterloo's kanë krijue nji algoritëm kompjuterik që tregon se kur shoferët janë tue shkrue nëpër telefona gjatë drejtimit të kerrit. Shoferat...

Veseli: Kemi me jetësue programin e koalicionit me ndihmën e SHBA...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, asht i bindun se koalicioni PDK-AAK-Nisma ka me e jetësue programin e tyne. Përmes nji statusi në Facebook, ai...

Hoti: Programi ynë, i pakonkurrencë

Kandidati për Kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka vlerësue se programi i këtij koalicioni asht i pakonkurrencë. Ai në forumin "Fol Hapun", ka thanë...

Ramiz Kelmendi elaboron vizionin e tij për zhvillim ekonomik (video)

Zavendeskryeministri i Kosoves ne qeverine ne largim, Ramiz Kelmendi, i ftuem ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, e ka shpalose vizionin e tij per...

Zaev prezentoi programin e qeverisë së re me gjuhen shqipe

Lideri i LSDM's, Zoran Zaev sot para qytetarëve e prezentoi programin e ri të Qeverisë së ardhshme, ku bani thirrje që të gjithë të...

Shejtnimi i Nanë Terezës: Vatikani shpall programin e festimeve

Edhe për pak ditë Nënë Tereza do të jetë shenjte! Shenjtja e parë shqiptare, Shenjte universale e kohëve moderne, që kremtohet në mbarë botën,...

Në ditën e lindjes së Nanë Terezës, zbardhet programi që ka...

Kisha Katolike në Shqipni me rastin e shejtnimit të Nanë Terezës në Vatikan me 4 Shtator, shpalli programin e aktiviteteve që kanë me u...