E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: protesta

8 arsyet pse ka me u protestue nesër në Shqipni

Ish-Kryeministri i Shqipnisë, Sali Berisha, ka renditë 8 arsyet se pse shqiptarët kanë me protestue nesër para Parlamentit. Shkrimi i tij: Shqiperia neser ne ora 09:30...

Anulohet protesta në Prishtinë

Sindikata e Re e KEK'ut dhe punëmarrësit e tjerë të kësaj korporate kishin paralajmërue nji protestë për sot me fillim në orën 12:00, mirëpo,...

Protestojnë para Qeverisë

Anëtarët e sindikatës së Korporatës Energjetike të Kosovës dhe punëmarrësit tjerë të KEK'ut sot kanë me protestue para Qeverisë së Kosovës. Në nji njoftim për...

‘Vdekje Amerikës!’ Protesta të mëdha në krejt botën myslimane (video)

Protesta të fuqishme shpërthyen pothuejse menjiherë mbasi Donald Trump njohu zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Demonstrata ma të mëdha që janë mbajt sot në...

Protestat mbas vendimit të Trump’it për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet...

Lajmi që bani bujë sonte në gjithë botën asht padyshim vendimi i marrë nga Presidenti amerikan, Donald Trump për me njoft Jerusalemin si kryeqytetin...

Policia bllokon me hekura komunën e Prishtinës, kjo asht arsyeja (video)

Policia e Kosovës ka bllokue me rrethoja të hekurta objektin e komunës së Prishtinës, për shkak të protestës së mbajtun nga studentet e Fakultetit...

Mbasi morën pagat, veteranët tash e marrin këtë vendim!

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK's, Hysni Gucati ka thanë se kanë marrë vendim me anulue protestën e thirrun për të...

Protestohet në Shkup për të denuemit e ‘Grupit të Kumanovës’ (video)

https://youtu.be/uTs1vTRJ1lg
Kumanova

Shkup, protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’

Në sheshin Skenderbeu në Shkup ka me u organizue nji protestë kundër vendimit gjyqësor në shkallën e parë për rastin ‘Lagja e Trimave’. Protesta organizohet...
astrit dehari

Vetëvendosje proteston për zbardhjen e rrethanave të vdekjes së Astrit Deharit

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftue sot se ka me mbajt marsh protestues për me i ba thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe të gjitha...