E diel, 22 Tetor 2017

Tema: puna

Kanada ofron shanse të reja për emigrim, këtu mundeni me aplikue...

Kanada renditet si vendi i parë në botë për lehtësina ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çka po ndodh me fqinjët e tyne të fuqishëm SHBA'n, qeveria...

Sa lodhej Enveri? Zbardhet vendimi për pushimet dhe orët e punës...

Ish-kryetari i Arkives ne Ministrinë e Mbrendshme në Shqipni, Kastriot Dervishi, ka publikue nji vendim që qet dritë mbi punën dhe pushimin që duhej...

Mustafa: Qe ku po gabon Kryeministri Haradinaj

Lideri i LDK's, Isa Mustafa, ka thanë në RTK se, vendimet e qeverisë së Ramush Haradinaj janë të nxitueme tue përmendë emnimet nëpër borde....

Limaj: Qeveria ‘Haradinaj’ ka ndryshue dinamikën e punës

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj tha se objektivat e Qeverisë Haradinajt, janë çashtje të mbetuna nga egzekutivi i kaluem të cilat duhet m'u përfundue...

Macron gati me shkurtue 120 mijë vende pune, Franca në grevë...

Miliona punëtorë të sektorit publik në Francë po marrin pjesë në nji grevë njiditore në mbanë vendin, në shejë proteste ndaj reformave ekonomike të...

Haradinaj: 1 orë e imja punë sa shumë vjet t’atyne që...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në hapjen e fushatës në Prishtinë për zgjedhjet lokale ka prezentue kandidatët për kryetar të komunave nga partia e...

Po punohet në zbatim të marrëveshjes së Brukselit për drejtësi

Data e fundit e caktueme për fillimin e zbatimit të marrëveshjes së Brukselit për drejtësi asht 17 Tetori. Në Këshillin Gjyqësor të Kosovës dhe atë...

Zyra e Kryeministrit tregon a ka me fillue puna e Qeverisë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditët e para të marrjes së udhëheqjes së egzekutivit po duket të jetë shumë i angazhuem në takime...

Haradinaj punoi sot bashkë me krejt Ministrat

Ashtu siç kishte paralajmërue, Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë tanë ditën në punë. Përveç tij edhe të gjithë ministrat e kabinetit qeveritar kanë kry punën...

Haradinaj i detyron Ministrat me punue edhe të Shtunën (video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkue nga Ministrat e tij me punue edhe të Shtunën dhe me kthy komentet në programin qeveritar, të...