E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: putin

Putin takohet me Assad, qe për çka biseduen (video)

Presidenti rus, Vladimir Putin, u takue me homologun e tij sirian, Bashar Assad në Sochi ku u diskutue për procesin politik në Siri. Kryetari i...
Theresa May

Kryeministrja britanike godet ashpër Rusinë me këtë fjalim (foto/video)

"Na e dijmë se çka po bani. Dhe, nuk keni me pasë sukses". Theresa May akuzon Rusinë për përdorimin e lajmit të rremë dhe...
Putin Erdogan

Putin dhe Erdogan bisedojnë për ma shumë se 4 orë

Bashkëpunimi i Rusisë me Turqinë dhe Iranin jep rezultate konkrete në Siri dhe krijon kushte që dialogu me fillue atje, tha presidenti rus Vladimir...

Trump kallxon se për çka kishte mbetë i fyem Putin (foto)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka njoftue se pati "diskutime pozitive" me udhëheqësin rus, Vladimir Putin, në nji samit në Vietnam. Në Twitter, shefi i Shtëpisë...

Kështu i shtrenguen duert Trump dhe Putin (video)

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kanë shtrëngue duert dhe kanë shkëmby përshëndetje, derisa liderët janë mbledh...

Kjo asht fotografia kur Trump e Putin shtrenguen duert në Vietnam...

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kanë shtrëngue duert dhe kanë shkëmby përshëndetje, derisa liderët janë mbledh...
Putin Erdogan

Putin dhe Erdogan kanë m’u takue në Sochi të Rusisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe homolohu i tij rus, Vladimir Putin, kanë  m'u takue në Sochi më 13 Nandor, ka njoftue Kremlini. Shërbimi për...

Trump-Putin, vjen ky lajm befasues

Shtëpia e Bardhë ka njoftue se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka me zhvillue takim formal me presidentin rus, Vladimir Putin, gjatë samitit të...

Në këtë shtet takohen sot Trump e Putin

Nji takim tjetër mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut amerikan, Donald Trump, ka me u zhvillue sot në Vietnam, në kuadër të Samitit...

Vietnami gati me i ba bashkë dy liderët e botës!

Presidentët e SHBA've dhe Rusisë Donald Trump dhe Vladimir Putin kanë me pasë rastin me bisedue për problemin e Koresë Veriore në Forumin e...