E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: qeveria

Qeveria

Qe kush asht zgjedh sekretar i Ministrisë së Drejtësisë

​Qemajl Marmullakaj asht zgjedhë sekretar i përgjithshëm i Ministrisë së Drejtësisë. Vendimi asht marrë në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës. Për këtë pozitë, komisioni ka...
Qeveria e Kosovës

Qeveria miraton draftin e rendit të ditës për mbledhjen e përbashkët...

Qeveria e Kosovës ka mbajtë mbledhjen e radhës, ku edhe miratue drafti i rendit të ditës për mbledhjen me Qeverinë e Shqipnisë. Mbledhjet pritet të...

Debati n’Rrokum- Selimi: Veç Prishtina ban ma shumë se 7 komunat...

Blerim Kuçi i AAK's dhe Rexhep Selimi i VV's ishin te ftuem ne debat ne emisionin Dite Mbas Dite të Televizionit Rrokum. Rexhep Selimi ka...
Merkel

Shokohet Gjermania

Askush nuk e kishte mendue: Krijimi i Qeverisë së ardhshme në Gjermani dështoi. Tash zhvillimet e tjera nuk dihen - flitet si për Qeveri pakice,...

Engel me fjalë të mëdha për Kosovën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ia ka dorëzue simbolikisht pllakën e argjendtë që ka të baj me nji vulë e vendosun nga Posta e...

Nis mbledhja solemne e Qeverisë (foto)

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, dhe kongresmeni Eliot Engel, kanë ba homazhe te Pllaka përkujtimore për viktimat hebraike në Kosovë. Mbas kësaj ka fillue mbledhja...
Eliot Engel

Qeveria, mbledhje solemne për nder të Eliot Engel

Me rastin e vizitës së përfaqësuesit në Kongresin e SHBA've, Eliot Engel, në Kosovë, Qeveria e Kosovës ka me mbajtë mbledhje solemne. Në kuadër të...

Bajrami: Qeveria Haradinaj s’mundet m’u rrxue, s’asht si Qeveria Mustafa, të...

"Nisma asht shendrrue ne faktor kyç ne politiken kosovare ne te dy nivelet". Keshtu ka thane ne Ditë Mbas Dite të TV Rrokum, Keshilltarja e...

Shkodra: S’ka lekundje të Qeverisë Haradinaj, Ambasada Amerikane s’po na kundërshton...

Magbule Shkodra, Zavendësministre dhe Kryetare e Grues në AAK, e ftueme në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum ka thane se, asht e bindun...

Mustafa e ‘godet’ Haradinajn: Kjo Qeveri i ka ditët e numërueme!

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajt nji tubim zgjedhor në Vrellë të Istogut ku nga këtu u kërkue që në raundin e dytë të...