E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: QKUK

lushtakusami

Dështon seanca për ikjen e Sami Lushtakut nga QKUK

Kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, dhe 23 të akuzuem të tjerë për ikjen nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) kanë dalë...

Lushtaku sot para gjykatës

Kryetari aktual i Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku, ka me dalë sot para gjykatës. Sot mbahet seanca e shqyrtimit të parë, mbi rastin: arratisje dhe...

Haradinaj: Shëndetësia në Kosovë ka defekte të caktueme

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka vizitue Qendrën Klinike Universitare të Kosovës me ç’rast punën e mjkekëve e ka vlerësue të mundimshme tue iu dhanë atyne...

Haradinaj, vizitë në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me ministrin e ri të Shëndetësisë, Uran Ismailin, po zhvillojnë nji vizitë në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK. Haradinaj...

Haradinaj viziton sot QKUK’n

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka me vizitue sot Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ai nga ora 08:30 ka me qenë në Klinikën e Kirurgjisë...

Çka thotë drejtori i QKUK’s për vdekjet e dyshimta!

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Dr. Curr Gjocaj, nuk pranon me marrë përgjegjësi për vdekjen e dyshimtë të pacientëve. Ndonëse asht përgjegjësi...

Ambasada e SHBA i dhuron donacion QKUK’s

Ambasada e Shteteve të Bashkueme të Amerikës ka ba të ditun se Zyra amerikane për Kordinim të Mbrojtjes në Kosovë (ODC) i dhuron donacion...

Edhe nji tjetër vdekje e dyshimtë në QKUK

Nji rast tjetër i vdekjes mbas operimit në QKUK asht raportue në Policinë e Kosovës. Simbas ankuesit, bashkëshortja e tij mbasi që kishte qenë e...

Reagon MSH: QKUK lidhi kontratën për gazin medicinal me kompaninë e...

Ministria e Shëndetësisë ka reague ndaj raportimeve se të njajtit janë përgjegjës që QKUK asht furnizue me gazin medicinal ‘N2O’ Simbas MSH's, QKUK asht institucioni...

Qe kush asht përgjegjëse me furnizue me barna QKUK’n!

Ministria e Shëndetësisë asht organi përgjegjës për furnizimin me barna për të gjitha institucionet publike shëndetësore në Kosovë. Nji përgjegjësi e tillë daton që nga koha kur...