E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: rama

‘Rama kaloi në mbi dozë, shkoi mbramë urgjent në spital’

Ish-kryeministri i Shqipnisë, Sali Berisha ka publikue së fundmi denoncimin e nji qytetari, i cili e njofton se ka pa eskortën e Kryeministrit tue ju...

Juncker e befason Ramen: Jam i impresionuem nga Shqipnia

Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencë për media me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ku kanë folë persëri për hapjen e negociatave...

Rama takon Tusk, zbardhen detaje nga biseda (foto)

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në Bruksel asht takue me Presidentin e BE's, Donald Tusk. Në nji postim në rrjetet sociale, Tusk ka ba të...

Rama e Basha ja msyejnë drejt Brukselit, kjo asht arsyeja

Ende pa u qetësue mirë situata e përmbytjeve në jug të Shqipnisë, Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha janë largue nga...

Edhe Vucic i ofron ndihmë Ramës mbas përmbytjeve katastrofike

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic i ka ofrue ndihmë Kryeministrit të Shqipnisë, Edi Ramës, mbas përmbytjeve katastrofike që e kanë godit Shqipninë. Në njoftimin e...

Dalin pamjet e operacioneve, kështu po pshtohen njerëzit me helikopter (video)

Situata vazhdon me qenë ende e randueme në disa qytete të Shqipnisë si pasojë e reshjeve të denduna të shiut. Kryeministri Edi Rama ka postue...

Përmbytja bashkon Ramën me Bashën, vjen edhe ky falënderim!

Duket se në Shqipni duhet me ndodhë ngjarje të skajshme për me pasë nji bashkëpunim të politikës, ose ma s'paku nji 'armëpushim'. Ka qenë Kryeministri...

“Të fala Batonit!” Ç’deshi të thoshte autori?

Ka bërë përshtypje deklarata e kryeministrit Edi Rama nga Korça, në fund të konferencës për shtyp me homologun e tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. “Të...

Rama: Kemi me vazhdue me heqjen e barrierave Kosovë-Shqipni

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka thanë se Prishtina dhe Tirana kanë marrë gatishmëni për angazhime shtesë në realizimin e projekteve të përbashkëta. “Jam shumë...

Ky asht fjalimi i Edi Ramës në takimin mes dy Qeverive

Mbledhja e dy Qeverive shqiptare në Korçë ka fillue tashma. Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama  ka fillue me fjalimin e tij para dy kabineteve qeveritare. Ai...