E enjte, 18 Janar 2018

Tema: ramiz kelmendi

In Memoriam - Ramiz Kelmendi

In Memoriam: Ramiz Kelmendi – “Emer i nje epoke” (emisioni i...

Nji vjet prejse Ramiz Kelmendi nuk asht ne mesin tone, Televizioni Rrokum ne bashkepunim me autorin Smajl Smakaj realizoi nji dokumentar qe i kushtohet...
ramiz kelmendi

Nji vjet pa Ramiz Kelmendin

Sot, me 11 Kallnor, bahen nji vjet prejse u nda nga jeta shkrimtari dhe publicisti Ramiz Kelmendi. Ai u lind ne Peje, ne vitin 1930,...
Ramiz Kelmendi ne gazeten "Rilindja"

Kur e kujtoj baben…

Migjen Kelmendi   Kur e kujtoj baben, ajo qe me ban me mendue asht ku e ka burimin kreativiteti: ne talent apo ne nxanje? Talenti a asht...
Peter Constantine

Përkthyesi me renome botnore Peter Constantine nderohet me “Çmimin Ramiz Kelmendi”

Festivali i Letërsisë në Orllan (FLO) ka kënaqësinë me njoftue se laureat i Çmimit Ramiz Kelmendi këtë vit asht përkthyesi me renome botnore dhe...
Ramiz Kelmendi

Deputeti Ramiz Kelmendi reagon ndaj komisionit për Demarkacion

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka komentue çashtjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Postimi i plotë: Gara profesionale ndërmjet ekspertëve të një...

UGSH ndan çmimin ‘Karriera’ për publicistin e ndjerë Ramiz Kelmendi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e ndamjes së çmimeve 'Karriera' dhe shpalljen e fituesve të konkursit “Vangjush Gambeta”...
Ramiz Kelmendi

Deputeti Kelmendi flet lidhun me taksën shtesë për miellin e Serbisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK's dhe biznismeni, Ramiz Kelmendi, ka vlerësue se taksa shtesë e vnueme për miellin e importuem...
Ramiz Kelmendi

Ramiz Kelmendi e ka këtë thirrje për liderët lidhun me pagesat...

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga LDK, Ramiz Kelmendi, ka deklarue se liderët tanë politik, së bashku me faktorët relevantë ligjorë dhe...
Ramiz Kelmendi

Kelmendi: Bashkëpunojmë me VV’n veç me këtë kusht

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka ba të qartë se nuk ka me pasë nji bashkëpunim mes koalicionit LAA dhe Lëvizjes...
Ramiz Kelmendi

Kelmendi tregon se qysh ka me qenë koalicioni VV e LAA...

Deputeti i LDK, Ramiz Kelmendi, përmes nji postimi në rrjetin e tij Facebook, ka shfaqë idenë se si kishte me u dukë koalicioni VV...