E Diell, 26 Mars 2017

Tema: Ramush Haradinaj

Gjenerali i luftës ‘mungoi’ për 19-vjetorin e Epopesë së Dukagjinit

Në sheshin e qytetit në Deçan u shenue 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit, fillimi i luftës frontale të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në këtë...

Kqyreni kush e ka vizitue Ramush Haradinajn në Francë (foto)

Bashkëshortja e liderit të Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj, Anita Muçaj-Haradinaj tashma e ka realizue nji vizitë te ai në Francë. Përderisa Haradinaj...

Haradinaj: Nisma për krijimin e ushtrisë asht e duhun

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet nën masën e lirimit me kusht, në Colmar të Francës në nji intervistë për “Gazeta...

Musliu ‘godet’: Ata që fabrikuen dosje kundër UÇK’s ishin prezent në...

Deputetja e PDK's, Ganimete Musliu asht shprehë se ata që dje fabrikuen meshftazi dosje kundër UÇK's dje e pane haptas me pankarta ne sheshin “GJ.K.Skenderbeu”,...

Mediat serbe: Qe provat e reja kundër Ramush Haradinajt që kanë...

Mbas shtyemjes së vendimit të Gjykatës së Apelit në qytetin francez Colmar për Ramush Haradinajn, Serbia thotë se ka me dërgue sërish prova të...
haradinaj

Haradinaj: I mbaj mend shefat e sotëm në Beograd, kur vinin...

Ish kryeministri i Kosovës, lider i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, nga Colmar i Francës, ku po mbahet me nji fletëarrest të Serbisë, ka...

Provokon Vucic: Qe çka thotë për Kosovën dhe rastin Haradinaj

Lideri i SNS Aleksandar Vucic dhe kandidati kryesor për m’u ba president i Serbisë, tha sot se gjatë fushatës presidenciale ka me e vizitue Kosovën,...

Ministria serbe e Drejtësisë: Kemi çue fakte shtesë për Haradinajn

Ministria serbe e Drejtësisë para disa ditëve i ka çue gjykatës franceze në Colmar “prova shtesë” kundër Ramush Haradinajt në ma shumë se 100...

Numër i madh i shqiptarëve i nxajnë dyert e gjykatës ku...

Sot kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka me dalë para gjykatës franceze në Colmar. Në këtë seancë pritet të...

Sot vendoset për Ramush Haradinajn

Sot merret vendimi i Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës. Gjykata e Apelit në qytetin francez, Colmar, sot ka me marrë vendimin lidhun me...