E Premte, 28 Prill 2017

Tema: raporti

Kryeprokurori i Shtetit: Kemi zgjidh 468 kallëzime t’akuzave për korrupcion

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka paraqit raportin vjetor për vitin 2016, simbas së cilit kanë zgjidh 63 mijë e 555 landë, ku përfshihen...

Erdogan i ‘brengosun’ me Thaçin, djali i tij ishte në shkollën...

Simbas disa dokumenteve legjislative austriake të publikueme, paraqesin nji rrjet të gjanë global mbikëqyrës turk që ka për qëllim me e u minimalizue organizata besnike ndaj...

Keto jane 21 vendet ma te lumtuna ne bote

Njerezit ma te lumtun ne bote i besojne qeverite dhe bizniset e tyne, e ndjejne veten te lire me marre vendime jetesore dhe thone...

Departamenti Amerikan i Shtetit: Shqipnia, vendi ku pastrohen paret. Trafikon hashash,...

Departamenti i Shtetit e ka futë zyrtarisht Shqipninë në listën e vendeve kryesore të pastrimit të pareve në botë. Simbas përcaktimeve ligjore, qeveria amerikane e...

Departamenti Amerikan i Shtetit: Astrit Dehari u vetvra

Departamenti amerikan i Shtetit, vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, e sheh si vetvrasje, përkundër që nji rezultat i tillë që doli...

Qeveria e miraton raportin e Komisionit për Matjen e Territorit –...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklarue se raporti për matjen e territorit e ka vërtetue se Kosova nuk humb territor nga çashtja e...

Islami raporton për matjen e territorit, i ‘godet’ Bulliqin e Isufin

Kryetari i Komisionit për Matjen e Territorit të Kosovës, Hivzi Islami raportoi para Qeverisë për matjen e territorit të shtetit. Ai ka thanë se problemi i...

Miratohet raporti i Lunacek për Kosovën: Pa demarkacion s’ka viza!

Komiteti i Punëve të jashtme në Parlamentin Europian ka miratue sot nji raport nga Nënkryetarja dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek për progresin e...

Çka thotë raporti i ri i UNMIK’ut për procesin e normalizimit...

Procesi i normalizimit të raporteve ndërfqijësore në mes të Kosovës e Serbisë po ngadalësohet thuhet në raportin e ri të UNMIK'ut. Në raport kërkohet që...

Çka thuhet në raportin e Amnesty International për Kosovën dhe Serbinë?

Amnesty International vlerëson se të drejtat e njeriut në gjithë botën janë në rrezik, për shkak të politikanëve që përdorin retorikë “toksike dhe çnjerëzore”...