E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: real madrid

neymar

Real Madrid-Neymar, ky asht lajmi i fundit (foto)

Real Madridi ka nisë bisedimet për transferimin e sulmuesit të PSG, Neymar. Simbas “OK”, Reali ka me transferue brazilianin në verën e vitit 2018 dhe...
neymar

Kqyreni qysh reagon Neymar kur e pyesin a ki m’u transferue...

Neymar kishte paraqitje fantastike në fitoren 7:1 ndaj Celtic në Champions League, tue shënue dy golla dhe asistue nji. Por, kjo lumtuni e brazilianit u...

Momenti kur Sergio Ramos e then hundën (video)

Serigo Ramos ka përfundue derbin e parë madrilen në stadiumin e ri të Atletico's me hundë të thyeme. Ramos asht detyrue madje të largohet nga...

E Shtunja e madhe e futbollit, qe super ndeshjet që ju...

Kete fundjave rikthehen ligat europiane te futbollit, mbas pauzes, per shkak te ndeshjeve te Kombetareve. Nesër (e Shtunë) asht nji dite e madhe per futbollin...

Real Madrid gjen trajnerin e ri

Mauricio Pochettino asht në ballinën e Daily Mail këtë të Premte. Gazeta ma e shitun në Britani të Madhe e ka vnue Pochettinon si objektivin...
Champions League

Champions League sonte me dy super ndeshje (foto)

Sonte ne Champions League zhvillohen takimet e radhes. Pa dyshim, fokusi ka me qene ne ndeshjet Tottenham-Real Madrid dhe Napoli-Manchester City, shkruen Rrokum.TV Ndersa, keto jane...

‘Kemi mujt kampionët e Europës’, kështu festuen lojtarët e Girona’s, mbasi...

Real Madrid humbi si mysafire ndaj Gironas me rezultat 2-1 në javën e 10 të La Ligas. Vendasit nuk përmbaheshin nga gëzimi, mbasi kjo ishte...

Shihni çka kanë ba mbramë tifozët e Realit kundër pamvarësisë së...

Santiago Bernabeu nuk ka ndejt i heshtun para referendumit në Cataloni për m’u nda nga Spanja. Tifozët e Real Madridit në fitoren ndaj Espanyloit kanë...

S’keni me besue! 8 ekipet që Real Madrid nuk i ka...

Borussia Dortmund asht kundërshtari i radhës i Real Madridit në Champions League sonte. Ndeshja luhet në Signal Iduna Park, stadium nga ku nuk ka dalë...

Champions League: Sonte na pret nji ndeshje e zjarrtë (foto)

Sonte luhen ndeshjet e xhiros se dyte te gares ma prestigjioze futbollistike n'Europe, Champions League. Pa dyshim, ndeshja ma interesante pritet me qene ajo ndermjet...