E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: referendumi

Rrokum sjell pamje ekskluzive te egzaltimit dhe krenarise nga sheshi kryesor...

Keto pamje nga videot qe Rrokum i sjell me ekskluzivitet, jane ba vetem 1 ore ma heret, nga sheshi kryesor ne Barcelone. Jo vetem...

Komisioni Europian: Referendumi i Catalonia’s, i paligjshëm

Komisioni Europian njoftoi të Hanën se referendumi në Cataloni nuk asht i ligjshëm dhe i bani thirrje qeverisë spanjolle me hapë nji dialog, tue...

Catalonia: Mbyllen vendvotimet e referendumit, shumica votojnë pamvarësisht dhunës policore

Qendrat e votimit u mbyllën në krejt Catalonia'n, mbasi turma të mëdha njerëzish votuen në referendumin për pamvarësinë, të cilësuem të jashtëligjshëm nga qeveria...

Katalonasit presin rezultatet në qendër të Barcelonës

Banorët e Cataloisë po resin rezultatet e referendumit për pamvarësi nga Spanja, në qendër të Barcelonës. Gjatë tanë ditës pati votime, përkundër dhunës së ushtrueme...

Referendumi në Catalonia nëpërmjet pamjeve (kujdes, foto +18)

Dhuna e tmerrshme ka shpërthye në Cataloni gjatë ditës së sotme, ku policia përmes nji operacioni masiv u mundue me ndalue nji referendum të...

Shihni çka po bahet në Catalonia, pamjet janë të tmerrshme (foto/video)

Qeveria e Catalunia's tha se të paktën 337 vetë u plagosën në përleshjet me policinë spanjolle. Krejt kjo po ndodh në ditën kur po votohet...

Kaos dhe dhunë në Catalonia, mbi 300 të plagosun nga përleshjet...

Referendumi për Pamvarësinë e Catalonia's asht shoqnue me incidente ku ka pasë dhe përplasje mes banorëve dhe policisë spanjolle. Raportohet se ma shumë se 300 persona...

Referendumi në Catalonia, tensionohet situata jashtë qendrave të votimit

Situatë e tensionueme asht krjue jashtë qendrave të votimit në Catalonia përpara referendumit të pamvarësisë. Zyrtarët rajonalë thanë se kutitë e votimit ishin gati dhe...

Referendumi historik në Catalonia, nxjerrin traktorët në rrugë me i mbrojtë...

Nji kolonë e madhe e traktorëve me flamuj të vetëshpallun të pamvarësisë së Catalonia's janë mbledh në qytetet e rajonit për me mbrojt referendumin...

Tensione në Catalonia: Ky asht mjeti më të cilin u gjuejt...

Personi i panjohun ka gjuejt nji mjet ndezës në stacion të policisë spanjolle në Igualada, 50 kilometra prej Barcelonës, mbasi policia në atë vend konfiskoi fletëvotimet dhe kutitë e votimin dhe paralajmëroi...