E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: reforma zgjedhore

Këto janë propozimet e presidentit Thaçi për reformën zgjedhore

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka paralajmërue mbramë në nji emision televiziv se shumë shpejt ka m’i procedue Kuvendit të Kosovës propozimet e daluna...

Ekipet punuese ja dorëzojnë Presidentit Thaçi propozimet për reformën zgjedhore (dokument)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranue sot edhe zyrtarisht draft propozimet nga dy Ekipe punuese për Reformën Zgjedhore dhe atë Kushtetuese, që lidhet...

Ekipe punuese, ky asht synimi i Thaçit me krye reformën zgjedhore!

Hashim Thaçi i ka formue dy ekipe punuese për reformën zgjedhore dhe atë kushtetuese që ka të bajë me procesin zgjedhor. Kështu, ai ka kërkue...
hashim-thaci-zyre

Presidenti merr nji vendim lidhun me reformën zgjedhore

Deklarata e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, për mangësi në sistemin e tashëm zgjedhor, doket se ka qenë serioze dhe dy takimet e fundit...

Opozita nuk i shkon në takim sot Presidentit Thaçi

Opozita ka vendosë që përsëri m’i thanë jo ftesës së Presidentit të vendit Hashim Thaçi, për me bisedue për reformën zgjedhore. Takimi asht thirrë nga Presidenti...

AAK e Nisma nuk i shkojnë prapë presidentit Thaçi në takimin...

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën nuk kanë me marrë pjesë as në takimin e dytë të thirrun nga presidenti Hashim Thaçi,...

Presidenti Thaçi thërret prapë partitë politike në takim për reformën zgjedhore

Presidenti Thaçi sot jau ka dërgue edhe ftesën e radhës subjekteve politike për pjesëmarrje në takimin e dytë për reformën zgjedhore. Telegrafi ka mësue se...

Opozita: Nuk takohemi me Presidentin Thaçi për reformën zgjedhore

Partitë opozitare LVV, AAK, dhe Nisma për Kosovën, ditë ma parë refuzuen takimin e parë që thirri presidenti Hashim Thaçi, për me diskutue reformën...

Presidenti: Qe deri kur duhet me përfundue reforma zgjdhore

Presidenti Hashim Thaçi në fjalimin përmbyllës të takimit për reformën zgjedhore ka thanë se vendimmarrja për reformën zgjedhoren u takon partive politike, ndërsa ai...