E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: Rektori

marjandemaa

Rektori Dema ju rikthen profesorëve pagat e dyfishta

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, ka lejue që profesorët me pas paga të dyfishta. Nji vendim të tillë, rektori Dema e ka marrë...
rektoretup

Këta janë Prorektorët e ri në UP

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina", të Premten i ka votu pesë anëtarët për Prorektor që i propozoi Rektori Marjan Dema. Me shumicë...
video

Isa Mustafa nuk e don rrogën si ligjërues në UP

Rektori i sapozgjedhun i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, e nisi ditën e sotme tue pritë në takim Kryeministrin e vendit, Isa Mustafa dhe...
rektori

Qe kanë e ka mysafir sot Rektori

Rektori i ri i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, do të ketë sot për vizitë njeriun i cili për të asht privilegj me ligjërue...
marjandemaa

Rektori i ri asht për zgjidhje, jo bllokada!

Rektori i ri i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema në nji intervistë për Kosovapress tha se ai do të jetë Rektor i zgjidhjeve dhe...
video

Marjan Dema zgjedhet Rektor i Universitetit të Prishtinës

Me 7 vota pro, Profesori i matematikës në Fakultetin e Inxhenerisë, Marjan Dema asht zgjedhë Rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Me këtë...
marjandemaa

Marjan Dema asht Rektori i ri i UP’s

Këshilli drejtues i UP's ka zgjedh profesorin Marjan Dema për Rektor të ri të UP's. Dema mori 7 vota nga anëtaret e Këshillit, derisa dy...
uprektorati

5 kandidatë sfidojnë veten sot për Rektor

Marian Demaj, Nuredin Mestani, Afrim Hamidi, Xhevat Berisha dhe Jusuf Musliu janë kandidatët të cilët janë në garë për Rektor të Universitetit të Prishtinës. Nji...
video

Rishpallja e konkursit për Rektor të UP’s, mbrenda ditësh

Deshtimi i zgjedhjeve për Rektor në Universitetin e Prishtinës, çoi deri të shpallja e konkursit të ri për këtë pozitë, e që pritet me...
video

Dështojnë zgjedhjet, UP ende pa Rektor

Pamvarësisht zotimeve që banë katër kandidatët, Këshillit Drejtues asnjani nuk ja mbyshi synin që me u ba Rektori Universitetit të Prishtinës.   Kandidatët që kanë aplikue...