E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: rezultatet

Rezultatet e komisionit për Demarkacion së shpejti, a humbi territor Kosova?

Rezultatet e Komisionit për Demarkacionin me Malin e Zi do të publikohen shumë shpejt, ku edhe do të vërtetohet nëse Kosova ka humb territor...

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve, zhurmë për Prishtinën dhe Prizrenin (video)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikue rezultatin e zgjedhjeve për asamble komunale dhe ka shpall rezultatet përfundimtare të ballotazhit. Përderisa votohej për miratim të rezultatit...

KQZ ka këtë njoftim për sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka me i shpall sot rezultatet përfundimtare të ballotazhit të zgjedhjeve lokale. Kështu e ka thanë Valmir Elezi, zadhanës në KQZ. “Po,...
Numerimi

Qe kur shpallen rezultatet përfundimtare (video)

https://www.youtube.com/watch?v=xhNf-GziYkY
Zgjedhjet Lokale

Shihni të gjitha rezultatet e ballotazhit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ba publikimin e rezultateve të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetar komunash. Ma poshtë, mundeni me i pa të...
Zgjedhjet Lokale

Këto janë të gjitha rezultatet e ballotazhit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ba publikimin e rezultateve të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetar komunash. Ma poshtë, mundeni me i pa të...

LDK e para me numrin e komunave të fitueme – Kjo...

Për rezultatet përfundimtare ka me u dashtë edhe do ditë derisa të shpallen, por në bazë të rezultateve preliminare, del se LDK ka fitue...
ahmeti abrashi

Ky asht rezultati përfundimtar në Prishtinë (foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfundue numërimin e votave në Komunën e Prishtinës. Simbas këtij rezultati, Shpend Ahmeti i Vetëvendosjes ka marrë 50.19 përqind të...
Zgjedhjet

DnV publikon rezultatet preliminare, qe kush janë fituesit simbas tyne

Demokracia në Veprim në nji konferencë për media ka publikue rezultatet preliminare për kryetarë në 19 komuna. Qe rezultatet: Gjilan Lutfi Haziri LDK 63.75, Sami Kurteshi...
Zgjedhjet

Exit Poll’i: Këto janè rezultatet e para në komuna

Keto jane rezultatet e para simbas Exit Pollit te prezentuem ne Klan Kosova: Ferizaj, fiton PDK Vushtrri, fiton LDK Klina: PDK Prishtina: VV Mitrovice: AKR Gjakove: AAK Prizren: PDK Gjilan: LDK Suhareke: AAK Istog:...