E Shtune, 27 Maj 2017

Tema: Rrokum

Abdixhiku: Kjo asht arsyeja pse ju bashkova LDK’s (video)

Lumir Abdixhiku i cili se fundi ju ka bashkue LDK's ka rrefye gjere e gjate ne Rrokum Roll ne Televizionin Rrokum per arsyet e...
video

S’kemi me dhanë histori a kronologji, synimi jonë – e ardhmja...

I sapoaderuemi ne LDK, Lumir Abdixhiku, ka thane ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum se arsyeja pse ka aderue ne kete subjekt ka qene...
video

Lajmet Qendrore (20. 05. 2017)

video

Gecaj: Qytetarët i kanë dy mundësi, me i votue vlerat demokratike...

Bajram Gecaj, LDK ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, ka thane se ka pase nji deshire te jashtezakonshme te elektoratit per me pase nji...
video

Adem Mikullovci: VV asht dielli i Kosovës (video)

Aktori Adem Mikullovci, i cili tash se fundmi ju ka bashkue Levizjes Vetevendosje ka thane se nese hyn dhe nese e zgjedhin votuesit ka...

Konkurs pune ne Televizionin Rrokum

Televizioni Rrokum shpall konkurs per kameraman dhe teknik. Kushtet e konkursit jane si vijon: Kerkohen kameraman dhe teknik audio me ekpserience pune ne televizion. Kushtet e...

Abazi: PDK ja ka çelë varrin vetes me Gjykatën Speciale, andaj...

Haki Abazi, Rockefeller Brothers Fund, tue fole per koalicionin e mesnates ne mes PDK-AAK-NISMA, ka thane se ne fakt, tue e pa historien e tij,...
video

Krasniqi: Posti i Kryeministrit po e pamundëson nji front të fortë...

Jakup Krasniqi nga NISMA, tue fole per koalicionet, ka thane se deri ne keto momente mundemi me fole se tash per tash mbetet koalicioni...
video

Haradinaj: Në qeversjen time nëse Serbia nuk e largon Kosovën prej...

Lideri i AAK's Ramush Haradinaj, ka thane se duhet me qene dikush per me ju prishe agjendat Serbise, me te cilat po ban hajgare...
video

Deda: Zgjedhjet në Qershor i kontribuojnë destabilitetit të Ballkanit (video)

Nese vendi shkon ne zgjedhje ne Qershor ka me qene rrezik per destabilizim te vendit, tue i marre per baze edhe krizen politike ne...