E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: rrustem mustafa remi

Qendron Kastrati

Kush nga PDK’ja po e mbështet kandidatin e VV’s?

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk i kanë raportet aq të mira mes vete, së paku jo publikisht. Zyrtarë të naltë të VV's...

Rrustem Mustafa tregon prioritetet e Kosovës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rrustem Mustafa, ka thanë se prioritet për Kosovën mbetet normalizimi i shtetit. Mustafa në nji postim në rrjetin...

Rrustem Mustafa: Ky koalicion duhet me u ba

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa – Remi, sikur gjatë ngërçit të vitit 2014, kërkon sërish nji marrëveshje mes PDK dhe LDK. Statusi...

Rrustem Mustafa vjen prapë me parashikim: Me këtë parti bahet...

Anëtari i Kryesisë së PDK, Rrustem Mustafa, përmes nji statusi në Facebook ka paralajmërue marrëveshje me LDK për me ndërtue Qeverinë e re. Mustafa...

Parashikimi i Rrustem Mustafës për formimin e Qeverisë

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa – Remi, asht i bindun se në afat rekord Kosova...

Rrustem Mustafa: Nëse na duhen 80 vota e kemi LDK’n

Ish deputeti i PDK’së, Rrustem Mustafa, e ka parashikue fitoren e koalicionit PDK-AAK-NISMA, derisa ka thanë se nëse ju duhen 80 vota për m’i...

‘Godet’ Rrustem Mustafa, kështu e quen Qeverinë Mustafa

Deputeti i PDK's, Rrustem Mustafa-Remi, thotë se asht koha për ndryshim në Qeveri, tue theksue se shumë ministra jokompetentë kanë ba që kjo Qeveri...

Çka shkruen Rrustem Mustafa për arrestimin e Haradinajt?

Ish-deputeti i PDK’s, Rustem Mustafa i ka përmendë aleancat e vjetra të Francës si dëshmi se ky shtet nuk ka me u rreshtue ma kah,...

Çka thotë Rrustem Mustafa për riformatimin e Qeverisë?

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa-Remi, thotë se koalicioni i madh PDK-LDK nuk asht tue i përmbushë pritjet e tij dhe...

Ky asht mendimi i Rrustem Mustafës për Kishën n’oborrin e UP’s

Njani prej njerëzve kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa ka dalë kundër rrënimit të Kishës Ortodokse në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ai...