E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: Rusi

I armatosun deri në dhambë, rusët ekspozojnë bombarduesin e ri supersonik...

Nji bombardues i ri Tupolev Tu-160 me rreze të gjatë, i pari që nga viti 1992, doli nga hangari mbasi Rusia rifilloi prodhimin e...

Rrxohet aeroplani në Rusi, pshton mrekullisht vetëm nji çikë 4-vjeçare

Nji avion i vogël pasagjerësh asht rrxue në Lindjen e Largët në Rusi, ku si pasojë kanë humbë jetën 6 nga 7 personat që...
Putin Erdogan

Putin dhe Erdogan kanë m’u takue në Sochi të Rusisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe homolohu i tij rus, Vladimir Putin, kanë  m'u takue në Sochi më 13 Nandor, ka njoftue Kremlini. Shërbimi për...

Mbrenda burgut ma famëkeq në Rusi (foto)

Burgjet ruse janë shumë të vështira, por ka nji që asht edhe ma i vështirë se pjesa tjetër. I quejtun “Black Dolphin”, ky burg i...

Alarm për bombë në Moskë

Evakuohen mbas alarmeve për bombë Teatri Balshoi, dyqane të mëdha si Goum dhe hotelet e luksit pranë Kremlinit në qendër të Moskës, njoftuen agjencitë...
Kallashi

Kompania “Kalleshnikov” iu ofron gazetarëve armë zjarri me ulje çmimi

Kompania ma e famshme e prodhimit të armëve të zjarrit në botë, “Kallashnikov”, fton gazetarët me i ble armët e tyne me ulje çmimi...

Rusia dhe SHBA marrin pjesë në takimin ASEAN

Shefat e mbrojtjes të Rusisë dhe Shteteve të Bashkueme, kanë m'u bashkue me homologët e Asociacionit të vendeve të Azisë Juglindore (ASEAN), për me...

Çka po ndodh në Moskë? Zjarr me përmasa gjigante në qytet...

Mbi 3 mijë njerëz janë evakuue, mbasi zjarri shpërtheu në tregun e materialeve të ndërtimit në rajonin e Moskës, ka raportue Ministria e Emergjencave. Të...

Shefi i Listës Serbe shkon në Rusi, flet për Kosovën

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakic, dhe Drejtori i të ashtuquejtunës, Zyre për Kosovën, Marko Djuric, kanë me u takue nesër, 14 Shtator në...

Tmerr në Rusi: Njerëzit sulmohen prej karkalecave (video)

Pamje të tmerrshme kanë dalë në internet, që shfaqin nji tufë karkalecash tue kalue nëpër nji katund në Rusi. Nji tufë e madhe karkalecash mbushën...