E mërkurë, 18 Tetor 2017

Tema: rusia

Hetimet e çashtjes ruse – Trump lshon nji deklaratë të fortë

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, kërkoi që hetimet për bashkëpunimin e dyshuem të fushatës së tij me Rusinë, në zgjedhjet e vitit...

Serbia po armatoset randë, nis fazën e tretë të pajisjes me...

Ndihmësi i ministrit të Mbrojtjes, Nenad Miloradović, njoftoi se ka nisë faza e tretë e pajisjes me avionë luftarakë Mig-29 nga Rusia, që përfshin...

Mos ban luftë, por seks. ‘Arma sekrete’ e Rusisë, gjoks dhe...

Me pasionin për shpejtësinë mbi dy rrota dhe me linjat e saj trupore, ka tërheqë vëmendjen nëpër rrjetet sociale, ku numëron miliona ndjekës. Instagram “ka...

Rama kështu e ban dallimin e Turqisë dhe Rusisë në Ballkan

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama i ka thanë gazetës italiane ‘Republika’, se Rusia po përdor lidhjet me Serbinë si ‘peng në shah’. Rama ka thanë...

Paralajmëron Izraeli: Putin po e shpijunon Amerikën…

Shpijunat izraelitë kanë mujt me i vëzhgue në kohë shërbimet ruse tue piratue kompjuterat në mbanë botën në kërkim të emnave të koduem të...

Rrxohet nji bombardues rus në Siri, nuk ka të mbijetuem

Aeroplani bombardues rus, Su-24, asht rrxue me rastin e fluturimit në Siri dhe ekuipazhi nuk kanë arritë me pshtue, transmetojnë mediat ruse. Su-24 asht rrxue...

Shefi i NATO’s: S’duem nji luftë tjetër të ftoftë me Rusinë

"Jemi të shqetësuem për mungesë transparence (të Rusisë) sa i përket manovrave ushtarake. Rusia asht fqinji ynë, nuk duem me izolue. Nuk duem nji luftë...

Kongresmeni Engel: Rusët e kinezët na mashtruen në INTERPOL për Palestinën...

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, ka thanë se kinezët dhe rusët e mashtruen Amerikën gjatë Asamblesë së Përgjithshme vjetore të Organizatës Ndërkombëtare të Policisë, INTERPOL,...

Putin dhe mbreti Salman nënshkruejnë marrëveshje historike tregtare dhe ushtarake

Vladimir Putin dhe mbreti Salman i Arabisë Saudite, aleat tradicional i Washingtonit, vulosën sot afrimin e tyne tue nënshkrue marrëveshje të randësishme ushtarake dhe...

Çka po ban Rusia? Mbas dy avionëve MIG, sjell armatim të...

E tutun prej ndikimit të NATO's dhe BE's, Rusia bani këtë javë dërgesën e parë të premtueme, të avionëve luftarakë në Serbi, ndërsa ma...