E martë, 12 Dhjetor 2017

Tema: rusia

Kosovës i kërkohet me heq dorë prej simboleve shtetnore për garën...

Kosovës i kërkohet me heq dorë prej simboleve shtetnore për garën në Rusi, në të kundërtën nuk i lejohet me marr pjesë si shtet...

Amerika e Rusia perplasen per Kosoven ne Twitter (foto)

Ambasada e Rusisë në Kanada i asht përgjigje vizitës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Kanada dhe komenteve të tij që ka ba...

Serbia i përgjigjet Kosovës, qe çka kërkon lidhun me dialogun

Sot Brukseli vendos që me pasë ndryshime në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradi dhe nëse aty përfshihet ish sekretarja amerikane, Condoleeza Rice, atëherë edhe...

SHBA fut në lojë Kosovën, për zhdukjen e Rusisë nga Ballkani

Organizata jofitimprumëse amerikane, “Këshilli Atlantik”, ka paraqit raportin, i cili përshkruen strategjinë e Washingtonit në Ballkan. Elementet kryesore për vendosjen e prezencës së vazhdueshme ushtarake...

Rusia me akuza për Amerikën, po e provokoni Korenë e Veriut

Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergueï Lavrov akuzoi sot SHBA'n për provokim të Koresë së Veriut  për t’ju kthy opcionit ushtarak për zgjidhjen...

Putin takohet me Assad, qe për çka biseduen (video)

Presidenti rus, Vladimir Putin, u takue me homologun e tij sirian, Bashar Assad në Sochi ku u diskutue për procesin politik në Siri. Kryetari i...

Ushtritë ma të fuqishme në botë dhe në Ballkan (foto/video)

Shtetet e Bashkueme ruejnë dominancën si për fondin ushtarak, ashtu edhe për ushtrinë ma të fortë në glob. Shtetet e Bashkueme janë forca ma e...

CIA mobilizon Ballkanin kundër Serbisë dhe Rusisë (video)

Shërbimi inteligjent amerikan, CIA, duket se ka nis nji bashkëpunim me shërbimet simotra në Ballkanin Perëndimor. Në këtë bashkëpunim asht përjashtue vetëm Serbia. Thuhet se në...
World Cup Russia 2018

Këto janë vazot e shortit për Botnorin ‘Rusi 2018’, priten grupe...

Tashma dihen të katër vazot e Kupës së Botës, ku shorti për fazën e grupeve ka me u qitë me 1 Dhetor. Kupa e Botës...

Ky asht synimi i Erdogan’it tash me ble nga Rusia

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka rikonfirmue interesin e shtetit të tij për blemjen e sistemit mbrojtës raketor nga Rusia, përkundër shqetësimeve nga aleatët...