E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Samuel Zbogar

Çollaku jep lajmin: Vendimi për vizat merret deri në fund të...

Ministri i Integrimit Europian, Bekim Çollaku, priti sot në takim lamtumirës përfaqësuesin special të BE's njiherësh shef i Zyrës së BE's në Kosovë, Samuel...

Mblidhen krenët e shtetit, në takim edhe Zbogar e Delawie

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin Isa Mustafa dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli janë tue mbajt nji takim në njanën...

Ky asht shqetësimi i BE për Gjykatën Speciale

Shefi i Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Samuel Zbogar thotë se Kosova i ka krye ana detyrat e saj për Gjykatën Specialen, por...

Kryeministri, qe çka thotë për ndertimin e “Lugines se Diellit” prej...

Kryeministri Isa Mustafa, po thotë se serbët e kthyem në Kosovë, nuk kanë leje me ndërtue lagjen “Lugina e Diellit” në veri të Kosovës. Këtë...

Kjo asht Nataliya Apostolova, mbasardhësja e Zbogarit!

Pasardhësja e Samuel Zbogarit në postin e Shefit të Zyrës së BE's në Kosovë do të jetë, Nataliya Apostolova. Apostolova, e lindun më 23 Qershor...

Zbogar tregon se ka po shkon Kosova!

Në kuadër të konferencës ndërfetare që po mbahet në Prishtinë sot asht organizu tryeza me temën "Identiteti gjinor në kohën e diskursit radikal gjinor". Shefi...
zbogarii

Samuel Zbogarit i ka mbete edhe pak n’Kosovë

Vetëm edhe 10 javë mandat i kanë mbete sllovenit Samuel Zbogar si Përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Europian në Kosovë. Me 31 Gusht, atij i...
video

Çollaku: Holanda me fokus te Ballkani dhe Kosova

Bashkimi Europian nuk e ka zbehë interesin për vendin tonë, tha sot Ministri i Integrimeve, Bekim Çollaku, në prezentimin e prioriteteve të Holandës në drejtimin...
video

Zbogar: Të festojmë sot, sepse nesër na presin punë të randa

9 Maji, Dita e Europës, ka marrë kuptim shumë ma të plotë dhe domethanës me të marrë Kosova rekomandimin për liberalizimin e vizave. Kështu ka...