E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: seanca

T’Ejten mbahet seanca, pika të shumta për rendin e ditës

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet ditën e Ejte, ku në rend dite kanë me qenë ma shumë se 20 pika. Ky vendim u mor...

Dështon seanca ndaj Sami Lushtakut

Prokurori Romelo Mateus e ka cilësue fyemje për drejtësinë shtyemjen e serishme të gjykimit të Sami Lushtakut për ikjen nga QKUK. Seanca e gjykimit të...

Kuvendi i Kosovës mban seancë

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku ka me u ba shqyrtimi i dytë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për...
Kuvendi

LIVE: Seanca e Kuvendit – Miratohet në parim projektligji për buxhetin...

Miratohet në parim ndryshimi i projektligjit për buxhetin e vitit 2017, me 61 vota pro. https://youtu.be/7i0OLVTYHbw

Vazhdon seanca e Kuvendit, a ka me vazhdue edhe debati i...

Sot Kuvendi i Kosovës ka me vazhdue seancën e djeshme, e cila zgjati deri në orët e vona. Në këtë seancë po diskutohet për buxhetin...

Dështon rishikimi i buxhetit, kjo asht arsyeja!

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka njoftue se nesër n'ora 10:00 ka me vazhdue seanca për rishikimin e buxhetit, mbasi nuk pati vendimmarrje për shkak të...

Përfundon seanca ndaj Zekës, pritet vetëm vendimi

Seanca lidhun me deputetin e Nismës për Kosovën, Milaim Zeka tashma ka përfundue. Avokati i Zekës, Gamend Halilaj ka konfirmue për Indeksonline se ende nuk...

Albin Kurti mundet me u arrestue?

Sot ka me vazhdue seanca ndaj katër deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj- Bujupi, Albulena Haxhiu...

Lulzim Basha përjashtohet nga seanca e Kuvendit të Shqipnisë

Seanca e Kuvendit të Shqipnisë u ndërpre sërish mbasi opozita qëndroi në foltore, ndërkohë që kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka përjashtue kryetarin e...

Tensione në Kuvendin e Shqipnisë, Basha dhe deputetët e PD’s ‘pushtojnë’...

Ka nisë me tensione seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipnisë, ku pritej me u diskutue ngritja e komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore. Që...