E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: Serbi

Nisin hetimet për serbin e arrestuem për krime lufte në Kosovë

Hetimi kundër Bogdan Mitrovic, i arrestuem nën dyshimin për krime lufte në Kosovë ka fillue dje dhe ka me përfundue më 22 Shtator, mbas...

S’mbrapsen serbët, kjo asht ajo çka thonë për Haradinajn!

Drejtori i të ashtuquejtunës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, sot ka thanë se “kurrë nuk ka me ja kthy shpinën...

Ky asht vendimi i Gjykatës kroate për ekstradimin e Ballistit në...

Gjykata Supreme e Kroacisë ka lejue ekstradimin e shtetasit të Shqipnisë, ballistit, Ismail Morinës në Serbi. Ai asht kërkue nga autoritetet e Serbisë për shkak të lëshimit...

Deklarata e Brnabic për serbët e Kosovës nxit reagime në Serbi

Partia Demokratike e Serbisë ka vlerësue se deklarata e Kryeministres Ana Brnabic se “gjaja ma e randësishme në marrëveshjen e Brukselit asht pozicioni i...

Jep dorëheqje ministri serb i Financave, shkak kryeministrja Brnabic (foto)

Njani nga ministrat ma të suksesshëm të legjislaturës së kalueme dhe asaj të tashme të Serbisë, Dusan Vujovic, pritet me dhanë dorëheqje. Sic mëson e...

Për të dyshuemin për krime lufte, 1 muej parbaurgim

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovue kërkesën e Prokurorisë Speciale për me ja caktue masën e paraburgimit prej nji mueji për Bogdan Mitrovic'in, i...
Aleksandar-Vucic

Vucic: Arrestimi i nji serbi në Kosovë, përpjekje me pengue dialogun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka vlerësue mbramë se arrestimi i Bogdan Mitrovic'it, serbit të dyshuem për krime lufte në Kosovë, “asht përpjekje e...

Maqedonia “tradhton” Serbinë, ka me votue Kosovën në UNESCO

Edhe pse u duk si nji marrëveshje e heshtun shkuemja e kryeministrit maqedonas në Serbi, duket se Maqedonia ka me dhanë votën e saj...

Kjo asht masa e arrestit për serbin e arrestuem dje në...

Me urdhën të prokurorit të Prokurorisë Speciale të Kosovës, serbit Bogdan Mitrovic, i arrestuem dje në Suharekë, i asht përcaktue masa e arrestit prej...

Arrestimi në Suharekë i serbit të dyshuem për krime lufte, reagon...

Arrestimi i Bogdan Mitrovic në Suharekë asht nji shembull i frigësimit dhe mesazheve për serbët e dëbuem për moskthim në Kosovë, ka thanë Presidenti...