E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Serbia

Vjen reagimi i Serbisë mbas deklaratës së Haradinajt për Ushtrinë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka reague ndaj deklaratës së Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se Kosova do ta formojë Ushtrinë e saj...
krasniqiiiii

Krasniqi i reagon Dacic’it i cili tha se Kosova asht Jerusalemi...

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi i ka reague Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Dacic, i cili ka thanë se Kosovës asht...

Mustafa Nano: Vucic, politikan ma profesionist se Edi Rama

Në nji intervistë për të përditshmen serbe “Danas”, Nano ka folë për marrëdhaniet Shqipni-Serbi, çashtjen e Kosovës dhe krimet e kryeme nga pala serbe,...

Cila deklaratë e Zaevi’t në Kosovë e zemëroi Serbinë

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka reague ndaj deklaratës së Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, se do të përkrahë Kosovën për anëtarësim...

Pacolli tregon se kur nis dialogu me Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thanë se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për disa çëashtje të caktueme ka...

Thaçi në Paris flet për marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Parisit, që po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të...

Haradinaj: Le ta dinë krejt se Kosova nuk ulet në tavolinë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hap letrat për dialogun me Serbinë me ndërmjetësimin e BE's. Ai sot në seancën e Kuvendit ka konfirmue atë...

Gjenerali Dikovic: Serbia po formon njisi speciale për këtë arsye

Rreziku ma i madh i sigurisë në Serbisë asht statusi i provincës jugore dhe pamvarësia e saj e shpallun njianshmënisht (referim ndaj Kosovës dhe...

Vogel: Për Serbinë asht ma lehtë nëse e njeh Kosovën

Pranimi i faktit që Serbia e ka humb Kosovën, do t'ishte zgjidhja ma e lehtë për Beogradin, në rrugën e kësaj të fundit drejt...

A ka ra importi i miellit nga Serbia?

Hymja në fuqi e vendimit për tarifën prej 4 centësh për miellin e importuem nga Serbia, ka ulë importin nga ky shtet. Që nga hymja...