E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: sfida

Pacolli: Mbas lirisë, kjo asht sfida e madhe e Kosovës

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ju adresue sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën...

S’ka të ndalun kjo sfidë ‘seksi’, shihne edhe ju qysh gjuhet...

Mund të duket diçka e çuditshme. Por kjo sfidë po preferohet gjithmonë e ma shumë nga yjet britanikë. Bahet fjalë për gjuejtjen e plehnave me rrobat...

Këto janë seksbombat që sfidojnë Miss Bumbum, merrni frymë kur t’i...

Femnat braziliane janë të njoftuna për bukurinë dhe format tërheqëse të tyne, për këtë arsye edhe eventet e bukurisë nuk janë të paktë. Por ndërsa...

Kullat në Dubai sfidojnë retë, shihni pamjet mahnitëse nga aeroplani (foto)

Të gjithë mund të kemi pa foto që tregojnë madhështinë e ndërtesave në Dubai të Arabisë Saudite. Teknologjia dhe ndërtimet jashtë çdo rregulli të inxhinierisë...

BE: Kosova ka sfida, institucionet m’u formue sa ma shpejtë!

Zyra e Bashkimit Europian (BE) në Kosovë, ka ba thirrje që Kuvendi dhe institucionet e Kosovës m'u formue sa ma shpejtë, meqë vendin e...

Juventus – Real, sfidë edhe mes pjesës ma seksi… grave të...

Ka edhe nji anë “hot” të superfinales së Champions League të Kardifit mes Juventus dhe Real Madrid. Asht ajo mes grave të futbollistëve që ditët...

Qe çka thotë Daka e KQZ’s për ‘zgjedhjet’ e jashtëzakonshme!

Zanat se në Qershor të këtij viti ka me pasë zgjedhje të jashtëzakonshme janë shtue, por megjithatë institucionet e shtetit nuk kanë kontaktue Komisionin...

Angela Merkel e fiton me lehtësi sfidën e parë të zgjedhjeve...

Partia e Kancelares gjermane Angela Merkel, fitoi letësisht zgjedhjet shtetnore në Saarland, në sondazhin përpara votimit kombëtar të Shtatorit. Partia e qendrës së djathtë  Kristian...

Ministri turk sfidon Gjermaninë dhe mban takim me votuesit!

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, tha se ka me takue sot votuesit turq në Gjermani, edhe pse autoritetet lokale kanë mbyll vendin e...