E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: shba

Engel, me mesazh të qartë për Demarkacionin

Kongresmeni amerikan në Kosovë, Eliot Engel, gjatë konferencës me kryeministrin, Ramush Haradinaj, ka thanë që Kosova ka me pasë gjithmonë mbështetjen e SHBA've. Engel ka...

Vdes vrasësi serial ma i tmerrshëm në SHBA

Ka ndrrue jetë në moshën 83 vjeçare vrasësi serial amerikan, Charles Manson. Ai ishte shtrue në nji spital të Californisë para do dite, dhe...

Engel me fjalë të mëdha për Kosovën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ia ka dorëzue simbolikisht pllakën e argjendtë që ka të baj me nji vulë e vendosun nga Posta e...

Ushtritë ma të fuqishme në botë dhe në Ballkan (foto/video)

Shtetet e Bashkueme ruejnë dominancën si për fondin ushtarak, ashtu edhe për ushtrinë ma të fortë në glob. Shtetet e Bashkueme janë forca ma e...

Engel: SHBA’të kanë me qenë gjithmonë në Kosovë

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, ka vizitue qendrën e thirrjeve të Demokracisë në Veprim në këtë ditë kur po zhvillohen zgjedhjet e ballotazhit. Me këtë rast,...

E zbulon Haradinaj: Qe çka i kërkova Mogherin’it për dialogun me...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mbas vizitës që ka zhvillue në Bruksel, ka mbajt konferencë për media ku tha se në çdo...

SHBA, krisma në shkollë, 5 të vramë, 7 të plagosun

Të paktën pesë persona janë vra dhe dy fëmi janë plagosë të Martën nga krismat që filluen në nji shtëpi dhe përfunduen në nji...

Gati për ditën e ‘fundit të botës’… aeroplani sekret i presidentit...

Ky aeroplan i veçantë asht projektue për ditën kur vjen “fundi i botës”, ose për nji goditje të papritun nukleare. Simbas mediave të hueja, bahet...
Fethullah Gülen

A kishte ofrue pare Turqia për ekstradimin e Gulen’it prej SHBA’ve?

Ambasada e Turqisë në Washington i cilësoi qesharake pretendimet simbas të cilave Turqia kishte ofrue disa milionë dollarë për SHBA'të në këmbim të ekstradimit...

Mes SHBA’ve dhe Rusisë, qe kend e zgjedh Presidenti kinez

Presidenti kinez, Xi Jinping, dhe ai rus, Vladimir Putin, janë takue këtë të Premte, nji takim ky që shënon përforcimin e marrëdhanieve dypalëshe në...