E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: shba

Korea e Veriut i përgjigjet Trump’it me të njajtin ton: Kemi...

Korea Veriore i ka kërcënue SHBA'të me nji sulm të tmerrshëm bërthamor dhe me shkatërrim të mjerueshëm përfundimtar, tue thanë se asht e gatshme...

Pse po kcejnë ambasadorët amerikanë?

Ambasadorët amerikanë në vendet e Ballkanit janë mbledhë për nji takim pune në Sarajeve, ku ishte i pranishëm edhe Ndihmës Sekretari i Shtetit, Hoyt...

SHBA shton 3 mijë ushtarë n’Afganistan

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA've, Jim Mattis, thotë se SHBA ka me i dërgue 3.000 trupa shtesë n'Afganistan, ndërsa talebanët fitojnë terren dhe siguria...

Presidenti Thaçi n’Amerikë, pritet me u takue me Presidentin Trump

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në krye të delegacionit të Kosovës, i shoqnuem nga Zoja e Parë e shtetit, Lumnije Thaçi, asht nisë sot...

A jemi në prag lufte? Tanket amerikane mbërrijnë në Poloni, Rusia...

Tanke amerikane kanë mbërri në Poloni, në të njajtën kohë që Rusia filloi stërvitje ushtarake në kufinin e saj perendimor, në ato që kritikët...

Perëndimi ta bombardojë Korenë e Veriut me kapitalizëm

Simon Jenkins Faleminderit Kore e Veriut! Raketa e hedhur sot në Paqësor përmbi Japoni demonstron qartë dështimin më të madh të diplomacisë në kohët...

Korea e Veriut lshon raketën tjetër, alarm në Japoni, SHBA në...

Nji tjetër raketë asht lshue nga kryeqyteti i Koresë së Veriut, Pyongyang. Siç raportojnë mediat koreano jugore raketa asht lshue nga nji bazë pranë...

“5 mijë dollarë kush ia shkul nji fije floku zojës Clinton”...

Nji gjyqtare dha urdhën të Mërkurën (13 Shtator) për burgimin e Martin Shkrelit, ish drejtor egzekutiv i nji kompanie farmaceutike, mbasi arriti në përfundimin...

Rikthehen të evakuuemit e uraganit ‘Irma”, çereku i shtëpive s’janë ma...

Të evakuuemit e uraganit “Irma” kanë nisë me u kthye në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetë skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të...

Ambasada e SHBA’ve: Opozita të respektojnë votuesit në zgjedhjet e tyne

Ambasada e SHBA've mirëpret konstituimin e Kuvendit dhe formimin e Qeverisë, dhe uron Kryetarin e Kuvendit Veseli, Kryeministrin Haradinaj, dhe ministrat dhe zyrtarët shtetnorë...